PayPal CEO’su, Yakın Gelecekteki Kripto Para Planlarını Açıkladı

2020’nin son çeyreğinde sık sık kripto para ile ilgili hedeflerini açıklayan PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para tavsiyeleri vermeye devam ediyor. Daha önce kripto para borsası hakkında borsaya yön verici açıklamalarda bulunmuştu. Örneğin Facebook’un Libra kripto parasının PayPal’da artık geçerli olmayacağını söylemesi büyük bir etki uyandırdı. Birçok kripto para haber konusu olan Schulman dijital para sistemini savunduğunu açıkça ifade etti. Şubat ayı başında PayPal’a yeni bir özellik getireceğinin haberini verdi; proje Venmo sayesinde kullanıcılar şu işlemleri yapabilecek:

  • Kripto para birimleri görme,
  • Kripto para grafiği izleme,
  • Kripto para fiyatları anlık takip,
  • Kripto para al sat işlemlerini tek bir ara yüzden yapabilme.  

PayPal’ın Bitcoin alım satımına başlamasından bu yana kripto para işlem hacmi büyük ölçüde aştı. İlk aşamada Lether, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin dijital paraları üzerinden işlem yapılabilen demo sürümünde talep beklenenin çok üstüne çıkınca, Venom uygulaması gündeme geldi. Bu süreçte yapılan işlemler neticesinde Bitcoin fiyatları da %200 artmış oldu.  

Schulman kripto para planları ile çok daha fazlasının önünü açıyor. PayPal’a kripto para için kayıt olan herkes hesaplarının iki katını aşarak bu borsaya girmiş oldu. Bu başarının ardından çok daha fazla planları olduğunun haberi verildi. Mart sonunda “29 milyon tüccar” ağı ile hizmete gireceklerini söyleyen Schulman’a göre bu kapsamlı bir yol haritasının bir parçası.  

Schulman ifadelerinde şunlara da yer veriyor “Bu daha kapsayıcı geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için yeni kripto, blok zinciri ve dijital para birimleri iş birimimize önemli ölçüde yatırım yapıyoruz”. 

PayPal’ın kripto para piyasasına girişinin varlık sınıfının ana akımı olacağı söyleniyor. Kripto paraların benimsenmesinin varlık sınıfı için bir itici güç olacağı ve bu tavsiyelerin ciddiye alınacağı, tüccarın benimsemesinin önemli olduğu söyleniyor. 

PayPal’ın önünü açtığı bir diğer akımda Binance. Binance en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası. İnsanların sadece Bitcoin ve diğer coinleri almasından memnun değil. Bu sebeple insanları kripto para kullanmaya ikna ederek daha fazla pay kazanmak istiyor. Şubat ayının başında yeni bir uygulamayı sessiz sedasız demoya açan Binance gelecek planlarından şöyle bahsediyor. Gelişmiş bir arayüze sahip ve kendi coin birimi olan “Stabilcoin” bir alışveriş para birimi olacak. Tüketici “kur dalgalanmasından” etkilenmesin diye Stabilcoin “euro” ile sabitlenecek. Binance üzerinden alışverişe imkan veren bu dijital bankacılık sistemi birçok yeniliğe öncül olacak görünüyor. Binance SEO’su Changpeng ürünlerinin temassız ödeme, sanal banka kartı, OR kodu gibi kolaylaştırıcı sistemlerle kullanıcıya sunulacağını söylüyor. Bu da Binance Pay ile kullanıcılar dünyanın her yerinde sevdikleriyle para alışverişi yapabilirler, sinyalini veriyor. 

İlgili: G7: “Global Stabilcoinleri” Finansal İstikrarı Tehdit Ediyor

Bir Cevap Yazın