Pax Gold (PaxG) Nedir?

PaxG Nedir?

Bir kripto para olan Pax Gold (PaxG) Charles Cascarilla tarafından kurulan Paxos şirketi tarafından piyasaya sürülen altın destekli dijital bir varlıktır. Paxos Trust Company tarafından muhafaza edilen Brink’in kasalarında saklanan bu altın, 400 onsluk London Good Delivery külçe altının bir onsu ile desteklenmektedir.

2019 Eylül ayında piyasaya sürülen bu coin ERC-20 ağı üzerinde işlem görmektedir.

21. Yüzyılda Altın Güncellemesi

Çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen bir yatırım aracı olarak kullanılan altının, dijitalleşen dünyada konumunun ne olacağı sorusuna yanıt olarak Pax Gold (PaxG) 2019 Eylül’ünde dijital altın olarak piyasaya girdi.

Pax Gold (PAXG) dijital bir varlık olarak bilinmenin yanı sıra fiziksel olarak da desteklenmektedir. 430’dan fazla Pax Gold’a sahip bir yatırımcı altın külçesi olarak karşılığını alma hakkına sahip olmaktadır.

Pax Gold’un Piyasaya Sürümü Nasıl Gerçekleşiyor?

Pax Gold’un diğer kripto paraların aksine üretimi ya da madenciliği yapılmamaktadır. Şirketin piyasaya sunduğu Pax Gold (PAXG) miktarı 34.655’dir.

Şirket piyasaya sunduğu kadar altın miktarını kasasında tutarak, piyasadaki altının sürdürülebilirliğini alış ve satış dengesi üzerinde sağlamaktadır. Toplam arz dengesini koruyan bir sisteme sahip olan PaxG birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Pax Gold Nasıl Alınır?

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Bitlo‘da hesap açarak kolayca Pax Gold satın alabilirsiniz.

Dijital Dünyanın Altını Pax Gold (PAXG)

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından onaylanarak piyasaya sürülen Pax Gold (PAXG) güvenilirlikte de sınıfı geçmiştir.

Dijital dünyanın altını Pax Gold’un beraberinde getirdiği kolaylıkların başında alınan altını muhafaza etme sorununu ortadan kaldırması yer almaktadır. Kullanıcıların işlemlerini daha hızlı tamamlamaları, şeffaflığı ve düşük komisyon oranları ile işlem yapılıyor olması ERC20 ağı sayesinde dünyanın her yerinde altını paraya çevrilebiliyor olması Pax Gold’a (PAXG)  olan talebi arttırdığı gibi adını daha çok duyuracağının da habercisi oluyor.

Bir Cevap Yazın