Kripto Türevlerinin Yasaklanması Bitcoin’i Uçurur

Kripto-Turevlerinin-Yasaklanmasi-Bitcoin-Ucurur

Kripto para dünyasının önde gelen yatırımcılarından Selcoin, kripto para türev piyasasının yasaklanmasının Bitcoin başta olmak üzere kripto para fiyatlarına çok olumlu yansıyacağını açıkladı. 

ABD Hükümetinin geçtiğimiz hafta BitMex’e yönelik operasyonunun ardından İngiltere de 6 Ocak 2021’den itibaren kripto para türev araçlarının yasaklanacağını duyurmuştu. Başta ABD’nin BitMex operasyonu olmak üzere bu olumsuz görünen haberler kripto para piyasalarında ciddi düşüşlere ve beklentilerin bulanıklaşmasına sebep olmuştu.

Ancak birçok coin analisti türev piyasalarla ilgili alınan bu Hükümet tedbrilerinin orta vadede hiç de olumsuz olmayacağını ve Bitcoin başta olmak üzere sıkışan kripto para fiyatlarının uçuşa geçeceğini düşünüyor. 

Ünlü yatırımcı Selcoin, türev piyasaların vadeli kontratlara dayalı olduğunu ve bu kontratların düzenlenme amacının bağlı olduğu kripto paranın fiyatını baskılayarak riskten kaçınma amacı taşıdığını ifade etti. Selcoin, ABD ve İngiltere’nin ardından diğer ülkelerden de benzer adımların atılması durumunda kripto paraların uçuşa geçeceğini sözlerine ekledi.

BitMex gibi türev borsalarının kripto para fiyatlarını ciddi şekilde baskılayarak yükselişlerin sınırlı kalmasına neden olduğunu düşünen Selcoin, BitMex’e yönelik operasyonu olumlu bulmuş görünüyor.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın