Kraken CEO’su Powell’dan Clinton’a İmalı Yanıt: İntihara Meyilli Değilim!

Enes Cebe
kraken ceo'su powell'dan clinton'a i̇malı yanıt: i̇ntihara meyilli değilim!
Bitlo

Rusya-Ukrayna savaşı tüm dünyada kripto paraların yoğun şekilde tartışılmasına sebep olurken, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Fedorov’un borsalardan Rus hesaplarının dondurulması talebi farklı tartışmalara neden oldu.

Ekonomik yaptırımlara maruz kalan Rus vatandaşların yasaklardan kaçmak için kripto para kullanacağı iddiası da tüm dünyada ses getirdi. İşte bu yüzden Fedorov borsalara bazı taleplerde bulunmuştu.

Fedorov’un talebine ilk yanıt verenlerden biri ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell oldu. Powell, “Her hesabı istediğimiz gibi kapatamayız. Burada masumların hiçbir sorumluluğu yoktur. Savaşan ülkelerin vatandaşlarının hesaplarını askıya alacak olsaydık, önce Amerikalıların hesaplarını kapatmalıydık” diyerek talebi sert bir şekilde geri çevirdi. Coinbase ve Binance’in benzer açıklamaları, batılı kurumlarda şok etkisi yarattı.

Clinton Borsalara Tepkiliydi

Borsalara ilk tepki verenlerden biri de eski ABD başkanı Bill Clinton’ın eşi eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton oldu. Eski first lady, yapılan açıklamalardan dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirterek, “Liberter düşünce adı altında bu tür uygulamalara izin verilmemeli” ifadelerini kullandı.

Kraken’in genç CEO’su Jesse Powell, Clinton’ın açıklamalarının ardından Twitter’da düşündürücü ve imalı bir yanıt verdi:

Mutlu ve sağlıklı olduğumu, intihara meyilli olmadığımı belirtmek isterim.

Powell’ın bu tweet’te Clinton’un kendisine zarar vereceğini ciddi bir şekilde ima edip etmediği veya sadece eğlence için bu şekilde tweet atıp atmadığı şu anda belirsiz. Powell, bu tweet’in açıklamasını yapmadı. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
fed başkanı powell: faiz artırımı uygun olacak fed baskani powell faiz artirimi uygun olacak

Fed Başkanı Powell: Faiz Artırımı Uygun Olacak

Sonraki Haber
anonymous, rus askerlerine teslim ettikleri her tank i̇çin 52 bin dolarlık btc ödeyecek

Anonymous, Rus Askerlerine Teslim Ettikleri Her Tank İçin 52 Bin Dolarlık BTC Ödeyecek

İlgili Haberler