Hillary Clinton, Ruslara Hizmet Vermeyi Durdurmayan Kripto Borsalarını Eleştirdi!

Gülcan Uyanıker
hillary clinton, ruslara hizmet vermeyi durdurmayan kripto borsalarını eleştirdi!
Bitlo

ECB Başkanına benzer şekilde Hillary Clinton’da Rusların finansal yaptırımları atlamak için dijital varlıklar kullanabileceğine inanıyor.

Eski ABD başkan adayı Hillary Clinton, Rus tabanlı kullanıcılara hizmet vermemeyi reddeden kripto para borsalarını eleştirdi. Dijital varlıkların düzenleyici bir çerçeveye alınması gerektiğini bir kez daha belirtti.

Kripto Rusya’ya Kaçış Kapısı Olmamalı

Ukrayna’daki Rus işgalinin ortasında, Ukrayna’nın Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, önde gelen dijital varlık platformlarından tüm Rus kullanıcılarının blok zinciri adreslerini dondurmalarını talep etti. Politikacıya göre, bu hareket Rusya’yı zayıflatacak ve Ukrayna’nın savunma hattına geçmesine yardımcı olacak.

Yakın tarihli bir röportajda, eski First Lady Hillary Clinton, bazı kripto para borsalarının hala bu tür kullanıcılara hizmet sağladığı için hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Bu konudaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

Hepsinin değil, bazı sözde kripto borsalarının, ancak bazılarının bir özgürlükçü felsefe ya da her neyse Rusya ile işlemlerini bitirmeyi reddettiğini görmek beni hayal kırıklığına uğrattı.

First Lady Hillary Clinton’a göre, herkes Rus ekonomik faaliyetini tecrit etmek için mümkün olduğunca yapmalıdır. Yapılacak bu baskının kesinlikle Putin’i etkileyeceğini de sözlerine ekledi. 

Halen Rus merkezli tüccarlara hizmet veren bu borsalar arasında Binance ve Kraken yer alıyor. Kuruluşlar, bu kullanıcıların çoğunun savaşa karşı olduğunu ve hesaplarını dondurmanın kripto endüstrisi kavramına aykırı olacağını savundu.

Clinton, Bitcoin ve altcoinler hakkındaki endişelerini defalarca dile getirdi. Kasım ayında, geniş çapta benimsenmelerinin bütün ulusları istikrarsızlaştırabileceğini iddia etmişti.

Clinton, bu şekilde Biden yönetiminin sektöre ilişkin düzenlemeleri uygulamanın ne kadar önemli olduğunu anlamaya başladığını söyledi.

ECB Başkanından da Düzenleme Çağrısı

Bu haftanın başlarında, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, kripto para birimi evreninde kurallar oluşturmanın şu anda kritik derecede önemli olduğunu savundu. Aksi takdirde, Rusya’nın finansal cezaları atlamak için bu varlık sınıfını kullanabileceğini açıkladı:

Yasağı aşmanın her zaman cezai yolları vardır, bu yüzden MiCA’nın mümkün olduğunca çabuk geçmesi çok kritik önem taşıyor, bu nedenle düzenleyici bir çerçevemiz var.

Almanya, İspanya ve İtalya da dahil olmak üzere (tümü Rusya’yı mali yaptırımlarla suçlayan) diğer AB üyeleri de sektör üzerinde denetim uygulanmasından yana. Onlara göre, suçlular kara para aklama operasyonlarında bitcoin ve alternatif madeni paraları kullanabilirler.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
airbnb ceo’su: kripto entegrasyonu üzerine çalışıyoruz

Airbnb CEO’su: Kripto Entegrasyonu Üzerine Çalışıyoruz

Sonraki Haber
bitcoin ticaret hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesinde!

Bitcoin Ticaret Hacmi Son 3 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

İlgili Haberler