Japonya’nın Finansal Düzenleyicisi Yeni İlk Para Teklifi (ICO) Düzenlemeleri Getirdi

apan-regulator-fsa-ico-Japonyanın-Yeni-ICO-Duzenlemeleri-icin-Finansal-Duzenleyici-Getirdi-kripto-para-ilk-para-teklifi-cryptocurrency-bitcoin-ripple

Yerel haber ajansı Jiji Press’in haberine göre Japonya’nın finans düzenleyicisi, yatırımcıları sahtekarlıktan korumak için yeni İlk Para Teklifi (ICO) düzenlemeleri getirmeye hazırlanıyor.

Jiji’nin belirttiği “bilgilendirilmiş” kaynaklara göre, ICO‘ları işleten işletmecilerinin Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) kaydolması gerekecektir.

Ajansın, Ocak ayında başlayan olağan meclis oturumuna mali belgeler, borsalar ve ödeme hizmetleri yasalarını düzenleyen tasarıları sunması planlanıyor.

Bu eylemde, “bireyleri daha iyi korumak için ICO‘lardaki yatırımları sınırlamak” yolunda “yurtdışında birtakım muhtemelen sahte ICO davaları” göz önünde bulunduruldu.

Cointelegraph tarafından bildirilen bir çalışmada, 2017 yılında yapılan ICO‘ların yüzde 80’ini dolandırıcılık olarak tanımladı.

Kripto Para Borsası sektörü ile ilgili FSA Çalışma Grubu, ICO‘ları tartışmak için onuncu toplantısını gerçekleştirdi. Üç kategoriye ayrılan ICO‘lar sırasında ortaya çıkan belirteçler: ihraççı olmayan kripto para birimleri, ihraççıya sahip kripto para birimleri ve ihraççılarla birlikte gelirleri dağıtmak zorunda kalan kripto para birimleri.

Rapora göre, birinci ve ikinci kripto para sınıflandırmaları, Finansal Araçlar ve Borsa Kanunu gibi uzlaştırma yönetmeliğine tabidir. ICO kripto paraların üçüncüsü, Finansal Araçlar ve Borsa Kanunu gibi yatırım yönetmeliklerine tabidir.

Japonya’nın İlk Para Teklifi (ICO) konusundaki kaygılarına katılıyor musunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın