Hindistan’ın En Büyük Kripto Para Değişim Borsası Unocoin’in Kripto ATM’leri Ortaya Çıktı

unocoin-kripto-para-atm-cryptocurrency

Unocoin, Hindistan’da büyük bir kripto para birimi değişim borsası, kripto ATM’lerini başlattığını doğruladı. Resmi bir duyuru yapılmazken, sosyal medyaya yayılan döviz ATM’lerinden birinin görüntüsü, makinelerin en az beş şifreleme sistemini desteklediğini gösteriyor.

Unocoin’in Kripto Para ATM’leri

Unocoin, 1.2 milyonu aşkın müşterisi ile Hindistan’daki en büyük kripto para değişim borsalarından biri, kendi kripto otomatik para çekme makineleri (ATM) serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kripto para değişim makinelerinden birinin görüntüsü, salı gününden beri sosyal medyada paylaşıldı.

Unocoin’in CEO’su Sathvik Vishwanath Çarşamba günü news.Bitcoin.com’a yaptığı açıklamada:

Unocoin Kripto Para ATM’si
“ATM makinelerimizi piyasaya sürdüğümüz doğru ancak henüz kamuya duyurmadık. Bu operasyona geçmeden yaklaşık bir hafta önce gerekebilir. Birisi bir makineyi buldu ve etrafa resim ve spekülasyon yayıyorlar.”

Makinede “Unocoin hesabınız için anında para yatırma ve çekme” ibareleri bulunmaktadır ayrıca, “Unocoin müşterileri için özel” ve “kredi ve banka kartları kabul edilmemektedir.” ibaresi de bulunmaktadır. ATM’lerde, BTC, XRP, ETH, BCH ve LTC kripto paraları ile işlem yapılabildiği görülmektedir.

Unocoin’deki Diğer Gelişmeler

Unocoin, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) finans kurumlarını kripto işletmelerine hizmet sağlamalarını yasaklayan bir genelge yayınlamasından bu yana Unodax adlı ‘kriptodan kriptoya’ ticaret platformunu destekliyor. Merkez bankasının yasağı Temmuz ayında yürürlüğe girmişti. Unocoin daha sonra Hint rupisi için depozito ve para çekme hizmetlerini devre dışı bıraktı.

Hindistan’ın En Büyük Kripto Para Değişim Borsası Unocoin

Mayıs ayında başlatılan Unodax şu anda dört temel parayı ve 60’ın üzerinde ‘kriptodan kriptoya’ ticareti çiftini destekliyor. Ancak Vishwanath geçtiğimiz ay news.Bitcoin.com’a yaptığı açıklamada: “Hindistan’ın en büyük kripto para topluluğu ‘kriptodan kriptoya’ işlemine hazır değil. Bitcoin’i yatırım olarak satın alan kullanıcıların daha büyük bir yüzdesi var.” Yönetmeliğin, kullanıcıların duygularının takip ettiği en büyük zorluk olduğunu belirtti.

Son zamanlarda, bir başka büyük Hint kripto para değişim borsası, Zebpay, RBI bankacılık yasağı nedeniyle döviz işlemlerini askıya aldı.

Kripto para birimlerinin ATM ile satılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın