Hacker’lar Binance Crypto Exchange Güvenlik İhlali’nde 7.000 Bitcoin’i (BTC) Çekti

Hacker-Binance-Crypto-Exchange-Guvenlik-ihlali-7.000-Bitcoin-BTC-cekti-degisim-borsasi

Cointelegraph’ın 7 Mayıs’ta yaptığı açıklamaya göre, günlük ticaret hacminin en büyük kripto borsalarından (exchange) biri olan Binance, 7 Mayıs’ta büyük bir güvenlik ihlali yaşadı.

Binance, hackerlar, diğer bilgilere ek olarak çok sayıda 2FA kodu ve API anahtarı elde etmek için phishing ve virüs içeren çeşitli taktikler kullandı.

Borsaya göre, etkilenen bir işlem gerçekleşti; bilgisayar korsanları basında 40.705.000 $ değerinde 7.000 Bitcoin (BTC) çekebildi.

Binance’in web sitesinde yer alan bir mektupta CEO Changpeng Zhao, Bitcoin’in (BTC) borsadaki toplam Bitcoin (BTC) varlıklarının sadece % 2’sini içeren sıcak cüzdanlarından çekildiğini belirtiyor. Zhao, Binance’in diğer cüzdanlarının etkilenmediğini belirtiyor.

Binance, Zhao’nun bir haftaya kadar süreceğini tahmin ettiği sistemlerinde güvenlik incelemesi yaparken tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacaktır. Ticaret hala aktif olacak ve tüccarlar pozisyonlarını ayarlayabilecekler. Zhao:

“Lütfen bilgisayar korsanlarının hala bazı kullanıcı hesaplarını kontrol edebileceğini ve bu arada fiyatları etkilemek için kullanabileceğini de anlayın. Durumu yakından izleyeceğiz. Ancak para çekme işleminin devre dışı bırakıldığına inanıyoruz, bilgisayar korsanlarının pazarları etkilemesi için fazla bir teşvik yok. ”

Zhao, topluluktan soru sormak için birkaç saat içinde bir Twitter AMA yürüteceğini ekliyor.

Binance, olayı kapsaması için Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonunu (SAFU) kullanacaktır. Borsa, Temmuz 2018’de bir tür acil durum sigortası olarak fonu yarattı. Binance, SAFU’yu finanse etmek için toplam işlem ücretlerinin % 10’unu tahsis ediyor.

Bir Cevap Yazın