Güney Koreli Girişim Blok Zincir’in Hız Sorununu Çözdüğünü İddia Ediyor

Guney-Korel-Girisim-Blok-Zincir-Hiz-Sorununu-cozdugunu-iddia-Ediyor-kripto-para-blockchain-bitcoin-btc

Güney Koreli merkezli Bloom Technology, blok zincirindeki (blockchain) işlemleri hızlandırabilen yeni bir teknoloji yarattıklarını açıkladı.

3 Aralık günü, United Press International, Bloom Technology’nin CEO’su Lee Sang-yoon’un, şirketin Locus Chain teknolojisinin blok zinciri (blockchain) işlem sürelerini bir saniyenin kesirlerine kadar düşürdüğünü bildirdi.

Tek bir blok zincir (blockchain) işlemi 0.23 saniyeden daha az sürer

Şirketin, Locus Chain teknolojisinin işlem hızını ortaya çıkarmak için 635 katılımcı düğümü olan bir açık test gerçekleştirdiği bildirildi. Sonuçlar, tek bir blok zinciri (blockchain) işleminin 0.13-0.23 saniye sürdüğünü gösterdi. Kore Blockchain Derneği Başkan Yardımcısı Moon Young-bae testlere yorum yaptı:

“Locus Chain hala tam bir versiyon haline gelmek için geliştirilme aşamasında. Ancak teknolojinin ticari olarak uygulanabilir olduğuna inanıyorum […] Bunun gerçek bir anlaşma olduğunu düşünüyorum.”

Lee ayrıca, şu anki işlemlerin genellikle kripto para (cryptocurrency) birimleri için 10 dakikadan fazla ve Bitcoin (BTC) için bir saatten daha uzun” sürdüğünü belirterek daha hızlı blok zinciri (blockchain) işlemlerinin önemine işaret etti.

Güney Kore kripto için yasal bir temel sağlayacak

Kasım ayında, Güney Kore’nin Ulusal Meclis ulusal politika komitesi, ülkedeki kripto için yasal bir temel sağlamak ve Güney Kore’deki kripto pazarlarına düzenleyici netlik ve şeffaflık getirmek için tasarlanmış bir tasarıyı geçti. Tasarının hâlâ yargı komitesi tarafından onaylanması gerekiyor, ancak onaylanması halinde yasa 2020‘de yürürlüğe girecek.

Bu, Güney Koreli otoriteler tarafından kripto pazarlarına daha fazla düzenleyici netlik sağlama girişimi değildir. 2018’in başlarında, Güney Koreli düzenleyiciler, ülkedeki kara para aklama ve tanımlama çabalarına paralel olarak kripto borsalarında isimsiz işlem yapılmasını yasakladılar.

Bir Cevap Yazın