Elon Musk’ın Annesi Maye Musk Koda’nın NFT Projesine Katıldı!

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın annesi Maye Musk, modellik, motivasyonel konuşma ve yazarlık gibi çalışma alanlarını genişleterek son teknolojiye katılım sağladı. Binance Smart Chain (BSC) üzerinden bir NFT (non-fungible-token) projesine dahil olduğunu açıklayan Maye Musk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımla Koda’nın resmi global marka elçisi olduğunu doğruladı.

Elon Musk’ın annesi “Maye Musk ve Koda” isimli NFT projesinin Binance Smart Chain’de listelenmesini sabırsızlıkla beklediğini ifade eden paylaşımda bulundu. Özellikle dijital paralarla yakından ilgili olan Elon Musk’ın annesinin de CEO’su olduğu Binance platformunu kullanacak olması, Zhao’yu oldukça memnun etti. CZ, Maye Musk’ın Twitter paylaşımını “Elon Musk’ın annesi de Binance Smart Chain (BSC) kullanıyor” ifadeleriyle RT’ledi.

Koda ve Maye Musk Bağlantısı

Maye Musk’ın yeşil enerji ve sosyoekonomik girişimlerin savunucusu olması, KODA gibi bir teknolojiye katılmasını sağladı. Yenilikçi bir robotik yaratıcı şirketi olan KODA Inc.’nin piyasaya sürdüğü ilk ürün ise KODA isimli 4 ayaklı bir robotik köpek. KODA, IPFS teknolojisinde veri saklama opsiyonuna sahip olmakla beraber dünyanın ilk merkezi bulunmayan yapay zeka robot köpeği olma özelliğine sahip.

Koda Inc., Nisan ayının sonlarına doğru KODA’nın küresel marka elçisinin Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın annesi Maye Musk olduğunu da ilan etmişti.

Maye Musk ise KODA isimli bu robot köpeğin marka elçisi olduğunu şu sözlerle duyurdu:

“Resmi olarak Koda’nın global marka elçisi olduğumu duyurmaktan heyecan duymaktayım. XnMatrix Silicon Valley tarafınca desteklenen Koda, bir IPFS platformu olan Koda Dog & Koda Drive ürünlerinin arkasındaki yenilikçi güçtür. Maye Musk & Koda NFT projesinin Binance Smart Chain’de listelenmesi için ise sabırsızlanıyorum!”

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Musk’ın NFT Projesine Katılmasından Memnun

Kripto paralarla yakından ilgili olan Elon Musk’ın annesinin bile Binance Smart Chain (BSC) kripto para platformunu kullanmasından memnun olan Zhao, Maye Musk’ın paylaşımına günler sonra geri dönüş sağlayabildi.

Maye Musk’ın 28 Nisan’da Binance’ın resmi CEO’su olan Changpeng Zhao (CZ)’yi etiketleyerek paylaştığı Tweet, 2 hafta sonra CZ’nin dikkatini çekmeyi başardı. Changpeng Zhao, Maye Musk’ın paylaşımını “Elon Musk’ ın annesi de #BSC kullanıyor.” Sözleriyle RT’ledi. 

KODA isimli robotik köpek, hem dünyanın ilk merkeziyeti olmayan yapay zeka robot köpeği olması hem de küresel marka elçisinin Maye Musk olması sebebiyle oldukça ilgi çekti. Elon Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin kripto paralarına olan ilgisi yaptığı Twitter paylaşımları sayesinde herkes tarafından biliniyor. Her iki kripto parayı da içinde barındıran Binance platformu SEO’su Changpeng Zhao, yaptığı Twitter paylaşımıyla Elon Musk’ın annesi Maye Musk ile iş birliği içinde olmaktan oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

Bir Cevap Yazın