Dogecoin Nedir?

Dogecoin aslen Kasım 2013’te Jackson Palmer tarafından yapılan bir şaka sonucu kuruldu. Programcı Billy Markus ile temasa geçildiğinde Dogecoin’i gerçeğe dönüştürmeye karar verdiler.

Dogecoin eğlenceli, yeni ve hızla büyüyen bir dijital para birimidir. Bu kripto para birimi tamamen anonim, merkezi olmayan ve son derece güvenlidir. Dogecoin, bilgisayarınızdaki bir cüzdan, akıllı telefonunuz veya bir web sitesi ile kullanılır. Mal ve hizmet satın almak veya diğer para birimleri (hem diğer kripto para birimleri hem de ABD doları gibi geleneksel para birimi) ile ticaret yapmak için kullanabilirsiniz.

Dogecoin, kripto para birimi dünyasındaki en büyük ve en aktif topluluklardan birine sahiptir. Bu topluluk bir dizi hayır amaçlı çabaları ve diğer projeleri finanse etmek için bir araya geldi. Aynı zamanda NASCAR’a da sponsor olmuşlardır.

Dogecoin Nasıl Alınır?

Çoğu kullanıcı işlemlerini kripto para şirketlerini kullanarak işlem yapar. Bu tür işlemlerde kripto para birimi sanal cüzdanlarda saklanır.

Bir para borsası kullandığınızda ücret ödemeniz gerekecektir. Ücretsiz Dogecoin almak istiyorsanız Dogecoin faucet ziyaret edebilirsiniz. Dogecoin faucet, ücretsiz Dogecoin karşılığında görevler yapabileceğiniz bir web sitesidir. Kapsanan görevler şunlardır: reklamları izlemek, anketleri doldurmak veya piyango oyunu oynamak vb…

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Dogecoin Blockchain’de yapılan işlemleri doğrulamak için ödül alma süreci uygulanır. Bilgisayarınız işlemleri onaylayan ve kontrol eden bir düğüm gibi davranır. Karmaşık matematiksel problemleri çözmeyi içerir. Yeni onaylanan işlem blokları blok zincirine eklenir. Donanım için tutarlı bir havalandırma seviyesi ve güç kaynağı sağlamanız gerekir. Tıpkı diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi, dogecoin madeni para madenciliği biraz piyango gibidir. Bazı bilgisayarlar hesaplamaları diğerlerinden daha hızlı gerçekleştirir ve sadece en hızlı ve en güçlü olanlar ödülü kazanır. Önce matematik problemini çözen düğüm, ödüllendirilir.

Gelecekte Dogecoin 

Dogecoin kripto para birimi kullanıcılar arasında çok popülerdir Bu gerçek, oranın normal kalmasına ve en yakın gelecekte düşmemesine yardımcı olabilir.

Dogecoin fiyatının yükselmesini etkileyebilecek iki faktör vardır. Birincisi, umut verici paralar ararken, herkese dogecoin fiyat tahmini hakkındaki makaleler üzerine yeni yatırımcıların akınıdır. İkincisi, bir bütün olarak kripto para piyasasının doğrusal büyümesidir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın