Elon Musk Twitter’dan Hisse Aldı, Dogecoin Yükselişe Geçti!

Gülcan Uyanıker
elon musk twitter’dan hisse aldı, dogecoin yükselişe geçti!
Bitlo

Son dönemde Twitter’ı açıkça eleştiren ve bu yönde tweet atan Elon Musk, “Yeni bir platform mu kuruyor?” soruları arasında neredeyse köşeyi döndü ve Twitter’ın %9,2’sini satın aldı. Musk’ın bu satın alma için yaklaşık 2,88 milyar dolar ödediği belirtilirken, Twitter hisseleri de %27’den fazla değer kazanarak 49 doların üzerine çıktı.

Dogecoin İçin İşe Yaradı

Bilindiği üzere başarılı iş adamının en çok desteklediği kripto para Dogecoin. Twitter paylaşımının ardından fenomen tokenda önemli bir artış yaşandı. Haberin ardından popüler meme token 0.152 dolara yükseldi.

14 Mart Tesadüfleri

Son olarak Mart ayında Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’imi satmayacağım tweetini atan Musk’ın aynı gün Twitter hissesi satın alması dikkat çekiyor. ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) belgelerine göre Musk, 14 Mart tarihinde Twitter hisselerini satın aldı. Musk, o gün yaptığı yorumda, her gün rekor kıran enflasyon rakamları göz önünde bulundurulduğunda dolar tutmanın da dezavantajlı olduğunu söyledi.

Hatırlanacağı üzere Elon Musk’ın bu ay Almanya’da büyük bir fabrika kurup açılışını yaptığı Tesla şirketi de Ocak ayında Dogecoin ile ürün satışlarına başlamıştı. DOGE ile müşteriler Tesla’nın bazı araç dışı ürünlerini satın alabilirler.

Özellikle 2021 yılının ilk yarısına damgasını vuran Dogecoin, 0,73 dolarla tüm zamanların rekorunu kırdı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
raoul pal solana’yı yorumladı! ekosistem gelişecek

Raoul Pal Solana’yı Yorumladı! Ekosistem Gelişecek

Sonraki Haber
payrange inc. kripto ile ödeme alacak rr

PayRange Inc. Kripto ile Ödeme Alacak

İlgili Haberler