Elon Musk 1 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Daha Sattı

Enes Cebe
elon musk'ın enflasyon endişesi: tesla enflasyonist baskılarla karşılaşıyor!
Bitlo

Elon Musk 11 milyar dolarlık devasa vergi faturasını dengelemek için Tesla hisselerinin önemli bir kısmını daha sattığını söyledi.

Bir Sec dosyasına göre Tesla İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, 1 milyar dolar değerinde 934 bin 90 adet hisseyi devretti. Devredilen hisseler, milyarderin elektrikli araç otomobil şirketindeki hissesinin yanı güneş enerjisi işindeki hisselerini de içeriyor. 

Ayrıca Musk, hisse başına 6,24 dolarlık kullanım fiyatıyla yaklaşık 1,6 milyon Tesla hissesi satın alma opsiyonunu da kullandı.

Elon Musk Tesla Hisselerini Kasım Ayının Başından Beri Satıyor

Musk, Twitterda, hisse satımından bahsettiği Kasım ayının ikinci haftasından bu yana hisselerini satıyor. Bu işlemler, Musk’ın kısmen vergi yükümlülüklerini yerine getirmek istemesine dayandırılıyor. Musk, muhtemelen ABD tarihindeki en büyük bireysel vergi faturasıyla karşı karşıya. Federal ve Kaliforniya gelir vergileri hesaplandığı zaman yaklaşık 11 milyar dolara tekabül ediyor. Bu vergi faturasını ödemek ona 23 milyar doların üzerinde bir tazminat kazandıracak. 

Elon Musk twitter adresinden tesla hisselerinin yüzde 10’unu satıp satmama konusunda anket yapmıştı. Ancak temelde, hisse satışlarının büyük bir bölümünün Twitter oturumu ile hiçbir ilgisi yoktu. Aksine, Musk tarafından Eylül ayında kabul edilen daha önceki bir planın parçasıydı.

Tesla hissesi sadece bu yıl yüzde 54’ten fazla yükseldi. Bu durum Tesla’yı 1 trilyon doları aşan piyasa değerine ulaştırdı. Ayrıca, Musk’ın dünyanın en zengin insanı olması için de önemli bir katalizördü. Forbes tahminlerine göre Musk’ın serveti, şu anda 265 milyar dolardan fazla.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
paris hilton'un .eth uzantılı twitter hesabı pk

Paris Hilton’un .eth Uzantılı Twitter Hesabı

Sonraki Haber
ripple davası nisan 2022’de bitebilir sec

Ripple Davası Nisan 2022’de Bitebilir

İlgili Haberler