Dünyanın En Büyük Üçüncü Fintech Firması Finastra ile Ripple Ortaklığı

Dunyanin-En-Buyuk-ucuncu-Fintech-Firmasi-Finastra-ile-Ripple-xrp-Ortakligi-blok-zincir-blockchain

Londra merkezli Finastra – Dünyanın en büyük üçüncü finansal hizmetler teknoloji firması – müşterilerini RippleNet blok zincir (blockchain) ağa erişim izni vermek Ripple (XRP) ile ortaklık kurmuştur.

Fintech Times tarafından 16 Ekim’de bildirildiği üzere, iki firma arasındaki işbirliği Ripple’in mevcut 200’den fazla müşterisini Finastra’nın global olarak en iyi 50 bankanın 48’ini kapsayan geniş bankacılık ağına karşılıklı olarak erişebileceğini görecek.

“Global behemoth” adlı finansal yazılım ile ortaklık

Finastra, 2017 yılında Misys ve D + H arasında bir birleşme sonrasında kuruldu; bu gelişme, “finansal yazılım pazarında küresel bir behemoth” olarak kuruldu.

Fintech Times raporuna göre, Finastra müşterileri ve mevcut RippleNet ortakları, uçtan uca izleme ve ücretlerin şeffaf gözetimi, teslimat süresi ve statü ile sınır ötesi işlemleri yapabilecektir.

Müşteriler, hızını artırmak için Ripple’ın bulut çözümünde ağırlanmanın yanı sıra, uluslararası ödemeler için 3 saniyelik bir uzlaşma süresi sunan Ripple’in XRP’li İsteğe Bağlı Likidite çözümünü kullanma seçeneğine de sahip olacak.

Bir açıklamada, Finastra FMS Kıdemli Başkan Yardımcısı Riteesh SinghFinastra’nın Ripple ile olan işbirliğinin şirketin “finansmanın geleceğinin açık olduğuna dair inancını” yansıttığını söyledi.

Blok zincir (blockchain) teknolojisinin kullanılmasının, ilgili bankacılığın maliyetlerinin yüksek olduğu bölgelerdeki müşteriler için özel yarar sağlayacağını sözlerine ekledi.

Yüksek profilli müşteriler, ancak topluluk tartışmaları sürüyor

Bu Ağustos, PNCABD’nin sekizinci en büyük bankası olan ve yaklaşık 400 milyar dolarlık varlığa sahip – ülkenin sınır ötesi ödemeler için RippleNet blok zincir (blockchain) ağını kullanmaya başlayan ilk ülke oldu.

XRP token’in fiyatının yine de gecikmeye devam etmesiyle birlikte, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son görüşmelerde Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’ya 9 Ekim’de şirketin saydamlığının bize açtığını söyleyen bir dizi Ripple ile ilgili tartışmalara yanıt verdi.

Ripple’ın XRP token satışlarını ele almasıyla ilgili süregelen endişelerin de ötesinde, Garlinghouse, Ripple’in, XRP’nin % 99.9’unun şirketin satışlarına bağlı olmadığını belirterek günlük pazar hacminin 10 bazında sattığını vurguladı.

Bir Cevap Yazın