Dijital Para Birimi Platformu Revolut Avrupa Bankacılık Lisansını Aldı

dijital-para-birimi-platformu-Revolut-avrupa-bankacilik-lisansini-aldi-bitcoin-cash-ripple-ethereum-kripto-para-cryptocurrency

13 Aralık Perşembe günü, dijital ödeme platformu Revolut, şirketin bölgedeki merkez bankası tarafından Avrupa’da bankacılık lisansı için onaylandığını duyurdu. Revolut’a göre, lisans, kripto para birimlerine daha iyi erişim sağlamasına ve geleneksel bankacılık hizmetleri sunmasına yardımcı olacak.

Avrupa Merkez Bankası Tarafından Onaylanan Lisans

Revolut, insanların Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum ve diğer kripto para birimleri satın almalarını, satmalarını ve depolamasını sağlayan İngiltere merkezli bir dijital para şirketidir. Nikolay Storonsky ve Vlad Yatsenko tarafından 2015 yılında kurulan Revolut, kuruluşundan bu yana 336 milyon dolar topladı. 13 Aralık’ta, şirket daha fazla finansal hizmet sunmasını sağlayan bir bankacılık lisansı için Avrupa Merkez Bankası tarafından onaylandığını açıkladı. Revolut, ilk önce her şeyin “sahne arkasında” yapılacağını, böylece şirketin tam olarak cari hesaplar, aşırı krediler ve diğer geleneksel finansal hizmetleri sunabileceğini açıkladı.

“Gelecekte Revolut Bank ile tam bir cari hesap açmayı seçerseniz, yatırdığınız fonlar Avrupa Mevduat Sigorta Programı (EDIS) kapsamında 100.000 Euro’ya kadar korunacaktır,” diye açıklıyor.

Revolut Overdraft Özellikleri ve Kişisel Krediler Açılacak

Buna ek olarak, Revolut ekibi, müşterilerin kredili tesislere erişim sağlayacağını ve bunun da kullanıcıların “yetersiz fon” bildirimleri, otomatik yüklemeler ve negatif bakiyeler hakkında endişelenmesi gerekmediğini söyledi.

Şirket ayrıca şunları vurguladı:

“Teklif etmeyi planladığımız rekabetçi kişisel krediler, bütçenizin ne zaman uzun vadede tatil yapmak istediğinizde veya bir sonraki ödeme gününüzde küçük bir nakit takviye gerektiren başka bir şey için daha büyük bir satın alma işlemini karşılayamadığında yardımcı olacaktır.”

Revolut, 2019’da Litvanya’daki lisansı denemeye başlayacağını ve testten sonra diğer Avrupa bölgelerine hizmetlerin genişletmeyi umuyor. Ayrıca, lisans İngiltere Direktifi otomatik ödeme yapma imkanı verecektir. İngiliz merkezli şirket, şu anda şirket içi ödeme işlemcisini kurduğunu söylüyor. Revolut, yeni onaylanan bankacılık lisansına dahil olan her şeyi önümüzdeki 18 ay boyunca hayata geçirmeyi umuyor. Dijital döviz ödeme platformunun web sitesine göre, Revolut yakın zamanda ABD’deki hizmetleri de kullanıma sunacak.

Kripto para (cryptocurrency) birimlerinin bankacılık işlemlerinde reel paralarla aynı statüde işlem görmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın