Coinbase’ ten “İstemeyen Gitsin” Açıklaması

Coinbase-istemeyen-Gitsin-Aciklamasi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde “Biz apolitik olacağız, istemeyen gitsin” şeklinde bir açıklama yaptı. Yaptığı bu açıklama sonucu kripto paralara özelliklede Bitcoin’e sağladığı katkılarla bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey tepkisini dile getirdi.

Şirketinin aktivist olmayacağını ve hiçbir sosyal meseleye girmeyeceğinin altını çizen Brian Armstrong şirket çalışanları için “Bu durumdan memnun olmayan çalışanlar İnsan Kaynakları bölümüyle görüşebilir. Onlara en iyi şartlarda tazminat geliri sağlanacaktır” şeklindeki açıklamayla büyük tepki uyandırdı.

Jack Dorsey Tepki Gösterdi

Twitter CEO’su Jack Dorsey

Jack Dorsey kripto para borsalarının aktivist olduğunu ve dolayısıyla Coinbase gibi bir şirketin bu durumun aksini iddia edemeyeceğini paylaştığı twitte dile getirdi. 

Bitcoin (diğer adıyla kripto) toplumu dışlayan, direkt olarak etkileyen ve ayrımcı bir finansal sistem yaratan oluşumlara karşı çıkan doğrudan bir aktivizmdir. Bunun tersini iddia etmek mantıksız. Müşterilerinizin her gün karşılaştığı toplumsal sorunlarla en azından ilgilenmek ve onları çözmek önemlidir.”

Seçim döneminin yaklaştığı ve sokaklarda ciddi huzursuzluğun yaşandığı ABD’de bu tür tartışmaların yaşanıyor olması dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın