Chainlink (Link) En Çok Kazandıran Kripto Para Oldu

chainlink-link-en-cok-kazandiran-kripto-para-oldu

Sanılanın aksine kripto para dünyasında yılın en çok kazandıranı Bitcoin değil Chainlink oldu. Bitcoin gelen olumlu verilerin ışığında ciddi yükselişler yaşasa da, 2020 aslında Chainlink’in yılıydı.

The TIE’nin 26 Ekim tarihli makalesinde Link’in bu yıl %600’lük getiri sağladığı belirtilerek, yıllık bazda diğer tüm kripto paraları geride bıraktığı açıklandı.

Bitcoin Rekora Yakın Görünüyor

BTC dışında altcoinlerin de yıllık getirilerinin karşılaştırıldığı rapora göre; ADA %224, Ethereum %217, Monero ise %182 oranında getiri sağladı.

Altcoinlerin performansına rağmen kripto para dünyasının gözü hafta sonu 13,370 USD seviyesini bulan Bitcoin’in üzerinde.

Bu arada, altcoinlerin yükselişi dikkat çekici olsa da bazı uzmanlar özellikle Ethereum’un BTC’nin başarısını tekrar edemeyebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Link En Yüksek Seviyesinin %41 Gerisinde

Bitcoin fiyatı yüksek seviyeye ulaşsa da, hala 2017 yılının sonlarındaki fiyatından %36 oranında aşağıda bulunuyor. Link en yüksek fiyat düzeyinin %41 gerisindeyken, ETH’de bu oran %73 düzeyinde. 

The TIE yaptığı açıklamada büyük coinler arasında en yüksek fiyat seviyesine en yakın kripto paraların BTC ve Link olduğunun altını çiziyor:

“Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için yüzde 55 (yaklaşık 7 bin dolar) yükselmesi gerekiyor. Bitcoin, neredeyse üç yıldır 20 bin doları görmedi.”

 Kaynak: The TIE

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın