Chainlink (LINK) Nedir?

Blockchain teknolojisi çağımızın en önemli teknolojilerinden biri olarak görülmektedir. Sistemlerini bu teknoloji bünyesinde devam ettirmek isteyen şirketlerin sayısında günde güne artış yaşanmaktadır. Chainlink (LINK) projesi tam bu noktada devreye gimektedir.

Chainlink kısaltması LINK olan kripto para birimi, 2017 Haziran’da SmartContract şirketi tarafından piyasaya sürüldü. Chainlink (LINK), Ethereum blockchain sistemi olan ERC-20 tabanlıdır. Transfer ve cüzdan hizmeti bu sistem aracılığıyla yapılmaktadır.

Chainlink’in (LINK) Amacı Nedir?

Chainlink (LINK), blockchain dışı platforma ve sistemleri, akıllı sözleşmeler aracılığıyla, API’leri, banka işlemleri, taşımacılık şirketleri ve platformunu blockchain teknolojisine taşınabilmesini sağlamaktadır.

Geliştiricileri, platformların ve şirketlerin blockchain sistemine geçmelerinin önemli bir husus olduğuna ve bu işlemin kolay yapılabilmesini amaçladıklarını belirtmişlerdir.

Chainlink (LINK) kripto para birimi olarak çıkış amacı bu zincir dışı platformların API’lerini akıllı sözleşmeler aracılığıyla zincire eklenmesi işleminde kullanılması amaçlanan para birimidir.

Chainlink (LINK) Yatırım için Mantıklı Mıdır?

Chainlink (LINK) sunduğu proje bakımından blockchain teknolojisinde ki dolaylı olarak kripto para piyasasında önemli bir yer tutmaktadır. Bir yatırım aracı olarak LINK ERC-20 tabanlı kripto paralar arasında en yüksek hacime sahip olanlardandır.

Projenin gelecek vaadetmesi bir çok kullanıcının LINK yatırımı yapmasına neden olmuştur. LINK piyasaya ilk çıkışında 56 Milyon dolar hacime sahipti ve birim fiyatı 0,16 dolar ile işlem gördü. 2019 Temmuz ayında en yüksek hacim ve fiyat değerine ulaştı. Bu dönemde hacmi 1,31 Milyar dolar, birim fiyatı ise 3,74 dolardan işlem gördü. Chainlink’in (LINK) şu an güncel – bu içerik yazıldığında- hacmi 950 milyon dolar ve birim fiyatı ise 2,71 dolardan işlem görmektedir.

Chainlink (LINK) kripto para birimi şirket tarafından piyasaya sürülmektedir. Dolaşımda bulunan LINK adedi 350 Milyon LINK’dir. Şirket toplam arzın 1 Milyar LINK olacağını bildirmiştir. Toplam arzın belli olması LINK kripto para biriminde bir enflasyon yaşanmasının önüne geçmiştir.

Chainlink (LINK) Bakiyeleri Nerede Saklanır?

Chainlink (LINK) kripto para birimi, Ethereum blockchain sistemi ERC-20 tabanlı olduğu için cüzdan hizmetini bu kanaldan sağlamaktadır. Chainlink (LINK) kısa bir süre içerisinde kendi cüzdan hizmetlerini sunmaya başlayacaklarını bildirmişlerdir.

Chainlink (LINK) Nereden Alınır?

Chainlink (LINK) kripto para biriminin borsalardan reel para karşılığında satın alabilirsiniz.

Türk Lirası ile Chainlink (LINK) almak için Türk Lirası ile işlem yapan ve LINK’i borsasında yayınlayan bir kripto para borsasından alabilirsiniz. Bitlo.com kripto para borsasında yayında olan Chainlink (LINK) Türk Lirası ile satın alabileceğiniz borsalardan biridir.

Bitlo.com sitesinde temel kayıt işlemlerini yaptıktan sonra, Bitlo hesabınıza Türk Lirası yatırmanız gerekmektedir. Türk Lirası yatırma işlemi sonrası sitede isterseniz markette bulunan emirlerden anında Kolay alış bölümden işlem yapabilirsiniz, isterseniz alış için emir vermek için Gelişmiş alış bölümü kullanabilirsiniz.

Bitlo.com sitesinde bulunan LINK bakiyenizi satarak Türk Lirası olarak hesabınıza çekebilirsiniz. Bakiyenizi şahsi LINK cüzdanınıza çekebilirisiniz.

ChainLink (LINK), blockchain teknolojisinin her alanda kullanılmasını mümkün ve kolay kılmayı amaçlamaktadır. Bu amaç dijital dünya için bir devrim niteliğinde olabilir, projenin önünün açık olması LINK kripto para birimini de doğrudan etkilemektedir.

Bir Cevap Yazın