Bitcoin Yatırımları %19 Arttı

son-dakika-bitcoin-16-000-dolari-gecti

Kripto para sektörünün önde gelen yatırım şirketi Grayscale son 12 ayda Bitcoin yatırımlarında yaşanan artışa dikkat çekti. Şirket raporunda Bitcoin yatırımlarının %19 oranında arttığına işaret ediyor.

Ayrıca Grayscale, haziran ve temmuz aylarında ABD’li yatırımcılar üzerinde yaptığı araştırmada, yatırımcıların Bitcoin alma isteklerinin arttığını da tespit etti.

2019 yılında araştırmaya katılanların yalnızca %36’sı Bitcoin almaya istekliyken, Ekim 2020 itibarı ile yapılan araştırmada ABD’li yatırımcıların %55’i Bitcoin yatırımında istekli olduklarını açıkladı.

Söz konusu şirket araştırmasını 1000 ABD’li yatırımcı üzerinde yaptı. Araştırmaya katılanlar soruları internet üzerinden yanıtlandırdılar. Yatırımcıların yaşları 25 – 64 arasında değişirken, yıllık gelirlerinin minimum 50 bin dolar ve en az 10 bin dolarlık yatırımları olduğu açıklandı.

2020 yılında yapılan raporun detaylarından biri, yatırımcıların %83’ünün Bitcoin yatırımlarını son 1 yıl içinde yaptıkları şeklinde. Bu veri dahi tek başına kripto para piyasasının her geçen gün nasıl daha ilgi çektiğini gözler önüne seriyor.

Bitcoin Yatırımlarının Artmasında Riskin Az Olduğu Algısı da Etkili Oluyor

Bitcoin yatırımlarının ve fiyat düzeyinin artışında lider kripto paranın gittikçe daha az riskli hale geldiği algısının da etkili olduğu düşünülüyor.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da Bitcoin’e yatırım yapma riskinin giderek daha da azaldığı yönünde bir açıklamada bulundu. 

BTC’nin işleme girdiği 2009’dan bu yana dünyadaki ününün ve güvenilirliğinin arttığına işaret ediliyor ve en güvenli liman Altının tahtına aday tek yatırım enstrümanı olduğu vurgulanıyor.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın