Binance Hack’te Çalınan Bitcoin (BTC) Yedi Adrese Taşındı

Binance-Hack-calinan-Bitcoin-BTC-Yedi-Adrese-Tasindi-cz-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain-exchange-borsa

Dünkü kripto para (cryptocurrency) birimi döviz hackinden gelen bildirilerle Binance yedi adrese taşındı.

Bu ihlal, basında yaklaşık 42,8 milyon dolar değerinde – 7,074 Bitcoin (BTC) ile borsa sıcak cüzdanından çalınmasına neden oldu. İşlem, 21’i yerli Ayrılmış Şahit adresleri olan 44 çıktıya sahipti ve bu adresler fonların % 99,97′sini aldı.

The Block‘a göre, bu 44 adresten gelen fonların, altısı 1.060.6 BTC, biri 707.1 BTC tutan yedi adrese taşındığı bildirildi. Daha önce, kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı şirketi Confirm, analizinin 1.227 BTC’nin biri 707 jeton tutan iki yeni adrese taşındığını, diğeri 520‘nin olduğunu gösterdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, hack sonrasında topluluk endişelerini ele almak için dün Twitter’da canlı AMA’yı ayırdı ve aynı zamanda bir Bitcoin (BTC) zincirinin yeniden yapılandırılması fikrini tartıştı.

Dün İspanya’da kripto para (cryptocurrency) birimleri içeren bir kara para aklama düzenini işlettiği iddia edilen sekiz kişi tutuklandı.

Bu haftanın başlarında, ünlü Amerikalı iktisatçı ve Nobel Ödülü sahibi Joseph Stiglitz, kripto para (cryptocurrency) birimleri konusundaki olumsuz tutumunu yineleyerek kripto para (cryptocurrency) birimlerini kapatmamız gerektiğini” belirtti.

Bir Cevap Yazın