B2C2 Bitcoin’de (BTC) Yeni Altın Türev Fiyatlandırıldı ve Yerleştirildi

B2C2-Bitcoin-BTC-Yeni-Altin-Turev-Fiyatlandirildi-ve-Yerlestirildi-kripto-para-cryptocurrency-otc-over-the-counter

Tezgah üstü (OTC) alım satım platformu B2C2, fiyatlandırma ve ödeme için Bitcoin (BTC) kullanarak altın alım satımı için ilk ürün adını verdi.

Makro oyuncular yeni BTC gold ürününe göz attı

Sektör haber bülteniyle konuşan 10 Ekim‘deki The Block, şirketin CEO’su Max Boonen, bu hamlenin büyük hacimli işlemcilerden gelen talebin artmasına bağlı olduğunu belirtti.

“Müşteriler, Bitcoin (BTC) cinsinden bir ons altın takas ediyorlar ve türev Bitcoin’e (BTC) düştü” diye açıkladı, bir onsun (kabaca 1.507 $) mümkün olan minimum ticaret miktarı olduğunu belirtti.

Boonen, piyasanın Bitcoin (BTC) tabanlı bir altın türev için arzusunu da dile getirdi:

“Talep gördüğümüz müşteriler, kendi kullanıcı tüccarlarına ve makro hedge fonlarına sahip olanlardır.”

Bitcoin sözleşmelerinde projektör

Altın, bu yıl Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri (cryptocurrency) de artan güç gösterdiği için bir rönesans gördü. Altın taraftarı Peter Schiff’in değerli metalin sonunda Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdiğini iddia etmesiyle daha sonra ateşli bir tartışma başladı.

Bu arada, B2C2’nin ürünü, Bitcoin’in (BTC) takas varlığı olarak kullanılmasında dikkat çekiyor. Geçtiğimiz ay, bu eğilim Bakkt’ın fiziksel Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin lansmanı ile devam etti ve ödemeleri de aynı şekilde yalnızca BTC’de gerçekleşti.

Temmuz ayında, B2C2’nin eski genel müdürü, yeni Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine liderlik etmek üzere büyük kripto para birimi (cryptorcurrency) döviz bürosu Kraken’e katıldı.

Bir Cevap Yazın