Alman Firması Mobil Çevre Dostu Bitcoin (BTC) Madencilik (Mining) Konteynerlerini Açıkladı

Alman-Firmasi-Mobil-cevre-Dostu-Bitcoin-BTC-Madencilik-Mining-Konteynerlerini-Acikladi-hash

Bitcoin (BTC) madencilik (mining) altyapı şirketi Northern Bitcoin AG, 144 ASIC madencisine (mining) ev sahipliği yapan yeni hava soğutmalı maden konteyneri için testlerin tamamlandığını açıkladı.

9 Eylül’de yayınlanan bir basın bülteni, son derece mobil konteyner çözümünün, firmanın yıl boyunca serin konumlara sahip ülkelerde maden havuzları kurmasını sağlayacak esnek ve verimli bir altyapı parçası olarak tasarlandığını belirtti.

Dükkan kurmak enerji ucuz, sürdürülebilir

Merkezi Frankfurt am Main‘da bulunan Northern AG, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan ve optimum verimlilik ve sürdürülebilirlik sağlamayı amaçlayan Bitcoin (BTC) odaklı madencilik (mining) donanımı geliştirmekte ve işletmektedir.

Basın bülteni, Northern AG‘nin bir yıldan fazla bir süredir Norveç’te 21 adet su soğutmalı 41 fit konteyner içeren – her birinde 210 ASIC madenciyi barındıran bir maden havuzu geliştirdiğini ve işlettiğini belirtti.

Su soğutmalı yeni konteynerin Almanya‘daki ortaklarla geliştirildiği bildirildi ve firmanın faaliyetlerini esnek ve kısa bir süre içinde İskandinavya’daki yeni yerlere genişletmesine izin verilecek.

20 ayaklık tasarımı – 144 ASIC madenciyi (mining) barındırma kapasitesine sahip – daha önce su soğutmalı kaplardan önemli ölçüde daha yüksek bir maden (mining) yoğunluğuna sahiptir. Firma, hidroelektrik gibi sürdürülebilir enerji kaynaklarının ucuz ve bol olduğu kalıcı olarak serin yerlerde mobil madencilik çözümlerini kullanmaya odaklandığını söyledi.

Basın bülteninin belirttiği gibi, etkin sıcaklık kontrolü, bilgisayar donanımında yoğun Bitcoin (BTC) madenciliği (mining) işlemleri için kritik öneme sahip olup, gerekli donanım tipik olarak önemli miktarda ısı üretir.

Bitcoin (BTC) madenciliği (mining) daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor

Son zamanlarda bildirildiği gibi, toplayıcı Statista’dan elde edilen taze veriler, Bitcoin (BTC) enerji tüketiminin, küresel ağın karma oranı rekor seviyelere çıkmaya devam etse bile, hızla daha verimli hale geldiğini belirtti.

Temmuz 2019 itibariyle enerji tüketimi yılda 69.79 terawatt saatti. Temmuz 2018’de bu rakam 71.12 terawatt iken, hash oranı şu ankinden neredeyse % 60 daha düşüktü.

Haziran ayında yapılan bir araştırma, Bitcoin (BTC) madenciliği (mining) faaliyetinin dörtte üçünün yenilenebilir enerji kaynakları tarafından desteklendiğini buldu.

Bitmain gibi madencilik (mining) donanım üreticileri de benzer şekilde daha yüksek işleme kabiliyetlerine ve daha düşük enerji taleplerine sahip yeni çözümler geliştirmek istiyor.

Bir Cevap Yazın