ABD Ordusu, Bitcoin’i (BTC) Gerçek Zamanlı İzleyen Blok Zincir (Blockchain) Uzmanlarını Arıyor

ABD-Ordusu-Bitcoin-BTC-Gercek-Zamanli-izleyen-Blok-Zincir-Blockchain-Uzmanlarini-Ariyor-kripto-para-cryptocurrency

New Jersey’in Birleşik Devletler Ordusu Sözleşme Komitesi (ACC), kripto para birimi (cryptocurrency) soruşturma hizmeti sağlayıcıları için bir ön talep bildirimi yayınladı.

25 Temmuz’da yayınlanan bir ön talep olarak, bildirim ve ACC’nin verdiği yanıtlar ACC’yi bir sözleşme talep etmek veya vermek için bağlamaz.

Cezai soruşturmalarda kullanması amaçlanıyor

ACC‘ye göre, kripto para birimi (cryptocurrency) analitik çözümü, ABD’deki Ceza Muhakemesi Araştırma Komitesi (USACIDC) tarafından cezai soruşturmalarda ve diğer görevlerde kullanılmak üzere araştırılmaktadır.

Bildirim, yüklenicinin, yasadışı bir şekilde sahtecilik, haraç alma ve kara para aklama gibi amaçlar için kripto para birimleri (cryptocurrency) kullanan aktörlerin tanımlanmasında ve takibinde kolluk kuvvetine yardımcı olabilecek, bulut tabanlı, çevrimiçi bir hizmet (donanım veya yazılıma bağlı olmayan) sağlaması gerektiğini belirtir.

Yüklenici, Bitcoin’den (BTC) diğer büyük kripto para birimleri (cryptocurrency) için çoklu kripto para birimi (cryptocurrency) analizi sunma kapasitesiyle kripto para birimi (cryptocurrency) işlemlerin kaynağını sağlamalıdır.

Diğer şartlar arasında, servis atılımı ve tanımlamanın yanı sıra işlem modellerini ve diğer varlıklarla etkileşimleri tanımlayabilmeyi içeren “gerçek zamanlı Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimi (cryptocurrency) işlem takibi” sağlanmasını içerir.

Hükümet ve ordu aynı şekilde blok zincire (blockchain) dönüşüyor

2018 sonbaharında bir Diar raporu, ABD devlet kurumlarının o yıl blok zincirleme (blockchain) istihbarat şirketlerine yatırımlarını üç katına çıkardığını ortaya çıkardı.

2018 blok zinciri (blockchain) istihbarat hükümeti anlaşmalarının büyük çoğunluğunun, o tarihten itibaren hükümet kurumlarıyla toplam 5.3 milyon dolarlık anlaşma imzalayan New York merkezli blok zincir (blockchain) analitik firması Chainalysis ile sözleşme yapıldığı bildirildi.

ABD Hava Kuvvetleri’nin tedarik zinciri ve veri yönetimi için teknolojiyi kullanmaya odaklanan akıllı sözleşme (smart contract) başlangıcı Simba Chain ve blok zincir (blockchain) veri yönetim şirketi Constellation ile yeni sözleşmeler sağladığını bildirdi.

Bu arada, bu ayın başlarında yapılan bir röportajda Grammy ödüllü müzik sanatçısı ve Bitcoin (BTC) savunucusu Akon, ABD doları gibi reel para birimlerinin değerinin nihayetinde yalnızca askeri bir güçle sürdürüldüğünü söyledi.

Bir Cevap Yazın