ABD Milletvekilleri Hazine Bakanına Mektup Gönderdi, Kripto Para Düzenlemesi mi Geliyor?

Enes Cebe
güney kore, i̇ngiltere ve bulgaristan kripto yoluyla vergi kaçakçılığını önlemek i̇çin adım attı!
Bitlo

ABD’li dört milletvekili, Hazine Bakanı Janet Yellen’e yazdığı resmi bir mektupta, Rusların ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için kripto para kullanıp kullanmadığını nasıl izleyeceklerini sordu.

“Kripto Sektörü Yaptırımlardan Kolayca Kaçabileceğiniz Bir Alan Değil”

Olayların detaylı bir şekilde takipçisi olduklarını söyleyen Yellen, kontrol ve izleme mekanizmalarının sürekli çalıştığını, kripto para sektörünün her yaptırımın kolayca atlatıldığı bir yer olmadığını ifade etti:

Yaptırımların nasıl uygulandığını kontrol edeceğiz. Sızıntıları sürekli kontrol edeceğiz. Tüm sorunları çözme gücümüz var. Kripto ağları bu şekilde, yani Rusya’nın yaptırımlardan kaçınması için kullanılırsa, kara para aklamayla mücadele yasasına tabi olacaklar. Sık sık kripto endişelerini dinliyorum ama bu sektör her yaptırımdan kolayca kaçabileceğiniz bir alan değil ama tabi ki izlemeye devam edeceğiz.

“Düzenleyici Uygulamalar Gerekiyor”

Yellen’a gönderilen resmi mektup Elizabeth Warren, Mark Warner, Jack Reed ve Bankacılık Komitesi başkanı Sherrod Brown tarafından imzalandı. Dört milletvekili, gönderdikleri mektupta özetle şu ifadeleri kullandı:

Kurumların geleneksel finansal sistemden uzaklaşmasına sebep olan dijital varlıkların, yaptırımlardan kaçınmanın bir yolu olarak giderek daha fazla kullanılabileceği göz önüne alındığında, kripto para birimi endüstrisinde, düzenlemelerin güçlü bir şekilde uygulanması kritik önem taşıyor.

Hatırlanacağı üzere Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov birçok ünlü borsadan Rus hesaplarının askıya alınmasını ve hatta hesaplardaki varlıkların Ukrayna’ya devredilmesini talep etmişti. Yaptırımlara sonuna kadar uymaya çalıştıklarını belirten borsalar, masum insanların hesaplarını kapatmanın etik olmayacağı görüşünü bildirdi.

Binance, Coinbase ve Kraken gibi borsaların bu cevabına Hillary Clinton gibi önemli politikacılardan da tepki gelmişti

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
az bilinen ve uygun fiyatlı 3 metaverse kriptosu!

Az Bilinen ve Uygun Fiyatlı 3 Metaverse Kriptosu!

Sonraki Haber
mike novogratz: rusya-ukrayna arasındaki savaş kripto kabulünü artıracak mike novogratz rusya ukrayna arasindaki savas kripto kabulunu artiracak

Mike Novogratz: Rusya-Ukrayna Arasındaki Savaş Kripto Kabulünü Artıracak

İlgili Haberler