Rus Hesapları Askıya Alınacak mı? İşte Ukrayna Başbakan Yardımcısının Çağrısı

Enes Cebe
rus hesapları askıya alınacak mı? i̇şte ukrayna başbakan yardımcısının çağrısı
Bitlo

Ukrayna başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarını, Rus ve Belaruslu kullanıcıların hesaplarını askıya almaya çağırdı.

Fedorov, Rus askeri birliklerinin Ukrayna topraklarına girmesinin ardından bu tür girişimleri hızlandırmıştı. En son twitter üzerinden Ruble-Kripto ticaret çiftlerinin de incelendiğini söyleyen Fedorov, kripto para platformlarından destek istiyor:

Bütün büyük kripto borsalarından Rus kullanıcılarının adreslerini engellemelerini istiyorum. Sadece Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri dondurmak değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları engellemekte önem arz ediyor. 

Kraken CEO’sundan Açıklama

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, böyle bir engellemenin “yasal bir zorunluluk olmadan” yapılamayacağını söyledi ancak Rus kullanıcılarının böyle bir talebin geldiğinin farkında olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Daha sonraki bir tweet’te Fedorov, NFT platformu DMarket’in Rusya ve Belarus bağlantılı müşterilere ait hesapları dondurma hareketini övdü. DMarket bu hareketi birkaç saat önce Twitter’da doğruladı ve varlıkların kullanıcıların hesaplarında kalacağını ancak erişimlerinin kısıtlı olduğunu belirtti.

Rus rublesi bu tür gelişmelerin ardından güne büyük bir kayıpla başladı. Şu an 1 dolar 110 rubleden işlem görüyor.  Dolar son 1 haftada rubleye karşı yüzde 30’dan fazla değer kazandı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇şte ethereum balinalarının en çok ticaret yaptığı altcoinler! eth

İşte Ethereum Balinalarının En Çok Ticaret Yaptığı Altcoinler!

Sonraki Haber
avrupa parlamentosu, kripto varlıklar yasa tasarısının oylamasını erteledi ab parlamentosu

Avrupa Parlamentosu, Kripto Varlıklar Yasa Tasarısının Oylamasını Erteledi

İlgili Haberler