Ukrayna, Bitcoin Cinsinden Bağış Almaya Devam Ediyor

Enes Cebe
ukrayna’dan türkiye’ye çağrı: rus ödeme sistemi mir'i kullanmayın!
Bitlo

Rusya her dakika Ukrayna’yı daha fazla kuşatırken, blok zinciri analiz firması Elliptic, “Come Back Alive”  kuruluşuna 400 bin dolarlık bitcoin bağışlandığını duyurdu.

Askerlere malzeme dağıtan Kiev merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Come Back Alive, bağış almaya devam ediyor. Bağış miktarı da artmaya devam ediyor. Şimdiye kadar, adreste 1 milyon doları aşkın Bitcoin birikti. İşlemlerin çoğu geçen hafta gerçekleşse de dünden bu yana 780 işlem yapıldı ve cüzdana toplam 725 bin dolar değerinde Bitcoin bağışı yapıldı.

Ukrayna STK’ları Son 1 Yıldan Beri Finanse Ediliyor

Elliptic, kripto bağışlarında bugünü de içeren son artışları takip ederken, Ukraynalı STK’lara ve gönüllü kuruluşlara gelen kripto bağışlarını detaylandırdığı bir rapor ekledi. Firma, Ukraynalı STK’lar tarafından kontrol edilen birkaç cüzdana daha 2021’de BTC cinsinden yaklaşık 570 bin dolar bağışta bulunulduğunu tespit etti. 

Come Back Alive, Ukrayna silahlı kuvvetlerini, aracılar vasıtasıyla fonluyor. Çarşamba günü, bir Facebook gönderisinde bir günde yaklaşık 685 bin dolar topladığını duyurmuştu. Platform ayrıca Patreon aracılığıyla 300 bin dolar daha toplamıştı. Geçen yıldan beri toplanan bu bağışların 2 milyon dolara kadar ulaştığı tahmin ediliyor. 

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ftx’ten ukrayna vatandaşlarına 25 dolar!

FTX’ten Ukrayna Vatandaşlarına 25 Dolar!

Sonraki Haber
çin kripto para baskılarına devam ediyor! china

Çin Kripto Para Baskılarına Devam Ediyor!

İlgili Haberler