Twitter ile Elon Musk Arasındaki Davada Twitter Öne Geçti!

Cem Yilmaz
twitter ile elon musk arasındaki davada twitter öne geçti! adsiz tasarim 23
Bitlo

Başarılı girişimci Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bilindiği üzere Twitter’ı satın almak için bir anlaşma imzalamıştı. Daha sonrasında Musk, Twitter’ı almaktan vazgeçmiş ve bu durum karşısında Twitter ise hukuka başvurarak Elon Musk’a dava açacağını duyurmuştu. Açılan dava tarihiyle ilgili kararın Twitter’ın lehine olmasıyla Twitter Elon Musk’a karşı ilk galibiyetini aldı diyebilriz. 

Twitter için 44 milyar dolar ödemeyi göze alan Musk, bu kararından vazgeçince Twitter konuyu mahkemeye taşıdı. Mahkemenin Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma sözünü sürdürmeye zorlamasını isteyen Twitter bu davada ilk raundu kazandı. 

Musk, dava tarihi olarak en erken duruşma günü 13 Şubat 2023 tarihini talep etmiş, Twitter ise hızlandırılmış talebinde bulunarak Eylül 2022 için bir talepte bulunmuştu. Kathaleen McCormick, sürecin uzamasının Twitter’a zarar vereceğini düşünerek hızlandırılmış dava talebini onayladı. Musk’ın avukatları ise en erken duruşma tarihinin 13 Şubat 2023 olması gerektiğini beyan etmişlerdi. Musk’ın avukatları dilekçede şu ifadeleri kullandı:

Davacının (Twitter) önerdiği program, sanıkları keşif yapma, uzman analizi yapma ve davalarını sunma konusunda anlamlı bir fırsattan mahrum bırakarak ciddi şekilde önyargılı olacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin balinasından büyük satış! adsiz tasarim 22

Bitcoin Balinasından Büyük Satış!

Sonraki Haber
sam bankman-fried, kripto endüstrisini desteklerken para kaybetmekten çekinmiyor adsiz tasarim 24

Sam Bankman-Fried, Kripto Endüstrisini Desteklerken Para Kaybetmekten Çekinmiyor

İlgili Haberler