TRON Kurucusu Justin Sun’dan Ukrayna Hükümetine Sitem: Bu Haksızlık!

Enes Cebe
tron kurucusu justin sun'dan ukrayna hükümetine sitem: bu haksızlık!
Bitlo

Salı günü Ukrayna hükümeti kendilerine kripto para bağışı yapanlara jest olması için 3 Mart’ta ekran görüntülerinin alınacağını ve airdrop etkinliğinin yapılacağını duyurdu. 

Hükümet, airdrop hakkında çok az bilgilendirme yapmıştı.

Justin Sun: Bize Haksızlık Yapıldı

TRON kurucusu Justin Sun, bu airdrop etkinliğine kayıtsız kalmayarak Ukrayna hükümetine tepki gösterdi. Ukrayna hükümetinin Twitter’daki resmi hesabına yanıt veren Sun, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Mykhailo Fedorov’un insani çağrısına yanıt veriyorum. TRON topluluğu da TRC20 aracılığıyla 1,2 milyon dolardan fazla USDT gönderdi, ancak artık airdrop’tan tamamen çıkarıldılar. Bu haksızlıktır ve düzeltilmesi gerekir. Buradaki sorun bir yanıt beklemek değil ama bağışçılara airdrop yapılırsa bizi dışlamak haksızlık olur.

Takipçiler Justin Sun’ın paylaştığı tweeti eleştirdi. Ukraynalıların gerçek bir savaşta gerçek bomba ve mermilerle uğraştığını belirten Twitter kullanıcıları, Sun’ın yazdıklarını silmesini istedi ancak TRON kurucusu böyle bir girişimde bulunmadı.

Birçok Platform Bağışta Bulundu

Hatırlanacağı üzere Ukrayna hükümeti tarafından kripto adreslerinin paylaşılması ile ülkeye milyonlarca dolarlık kripto para bağışı yapılmıştı. Polkadot’un kurucusu Gavin Wood da DOT cüzdanı açılırsa 5 milyon dolar değerinde DOT göndereceğini açıklamıştı. Kripto para topluluğu ise Wood’a kendi reklamını yaptığı gerekçesiyle tepki göstermişti. Wood, Polkadot cüzdanının açılmasıyla söz verdiği gibi bağışta bulunmuş ve Ukrayna hükümeti kendisine teşekkür etmişti.

Gavin Wood’a yönelik eleştirilere rağmen, birçok CEO ve yönetici, sahip oldukları kripto paralar bağış yapmak istiyor. 28 Şubat’ta, tedarik zinciri projesi Vechain CEO’su Sunny Lu, bir VET cüzdanının oluşturulması halinde 8 milyon dolarlık bir VET bağışı sözü vermişti. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
milyarder yatırımcı miller: bitcoin i̇çin durum oldukça olumlu

Milyarder Yatırımcı Miller: Bitcoin İçin Durum Oldukça Olumlu

Sonraki Haber
wonder woman cardano tabanlı dex’e yatırım yaptı

Wonder Woman Cardano Tabanlı DEX’e Yatırım Yaptı

İlgili Haberler