Tinder Avcısı ile Tanınan Simon Leviev: Servetimin Kaynağı Bitcoin

Enes Cebe
tinder avcısı ile tanınan simon leviev: servetimin kaynağı bitcoin
Bitlo

Kendisi hakkında belgesel çekilen Simon Leviev, katıldığı bir programda servetini Bitcoin (BTC) üzerinden kazandığını duyurdu.

Gerçek ismi Shimon Hayut olan Leviev, 2 Şubat’ta Netflix’te yayınlanan Tinder Avcısından bu yana ilk röportajını verdi. Dizi, Leviev’in romantik bir ilişkiye girdikten sonra en az üç kadını yüz binlerce dolar dolandırmasını konu alıyor. 

Bütün iddialara rağmen Leviev, kendisinin “yasal işler yapan bir iş adamı” olduğunu ve Bitcoin’e erken yatırım yaparak servetini kazandığını savundu. Kendisine lüks otel konaklamalarının ve özel jet uçuşlarının yer aldığı aktivitelerin nasıl finanse ettiği sorulduğunda, “Ben yasal bir iş adamıyım” dedi ve ekledi:

2011’de Bitcoin aldım, o zaman değeri yoktu, şimdi ne kadar olduğunu söylemeye gerek yok.

“Kimseyi Kandırmadım”

Röportaj esnasında Leviev, Tinder Dolandırıcısı olduğu yönündeki suçlamaları reddetti ve herkesin kendi yarattığı bir “canavar” olmadığını ifade etti. Belgeselde adı geçen Cecilie Fjellhøy, Pernilla Sjoholm ve Ayleen Charlotte gibi kadınların “kandırılmadığını” veya “tehdit edilmediğini” söyledi.

Kendisine söz konusu kadınlar için üzülüp üzülmediği sorulduğunda, “Yapmadığım bir şey için üzülmüyorum. Hayır. Bana olanlar için kendimi kötü hissediyorum. Adımı temize çıkarmak istiyorum, dünyaya bunun doğru olmadığını söylemek istiyorum” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
elwood technologies ile bloomberg entegrasyonu wlq

Elwood Technologies ile Bloomberg Entegrasyonu

Sonraki Haber
moex'de rekor düşüş

MOEX’de Rekor Düşüş

İlgili Haberler