Solana Kurucusu: Güzel Ethereum’u Öldürmek İstemiyoruz

Gizem Çatalbaş
solana
Bitlo

Solana Labs’ın kurucu ortağı, kriptoda çalışan insanların gerçek amacı Web 3.0’a “her insanı” dahil etmek olması gerektiğinden, Ethereum ile “ETH Katilleri” arasındaki mücadelenin gereksiz olduğunu düşünüyor.

Birçok uzman, daha düşük ücretleri ve daha hızlı işlem süreleri nedeniyle Solana’yı (SOL) bir “Ethereum katili” olarak etiketlerken, Solana Labs kurucu ortağı Raj Gokal, projenin kripto para birimini öldürme arzusu olmadığını ve yapamayacağını söyledi. 

Gokal, bu yorumları, risk sermayesi şirketi Placeholder’ın kurucu ortağı Chris Burniske’nin 10 Kasım’daki bir Twitter gönderisine yanıt olarak yaptı.

 “Güzel sözlere rağmen, L1 bıçakları tamamen bitti. Kriptoda genellikle insanlar en büyük çantalarının kazanmasını ister.”

“Bu, neredeyse tüm iletişimleri etkileyecek, bu yüzden gördüğünüzü ve duyduğunuzu gerçek olarak algılamayın” diye ekledi.

Buna cevaben Gokal, kripto alanında çalışan tüm insanların amacının Web 3.0’a “her insanı” dahil etmek olması gerektiğini savunduğu için “kavga olmak zorunda değil” dedi ve şunları kaydetti:

“Knives ou, Ethereum’u öldürmeye çalıştığımızı ima ediyor. Ethereum öldürülemez, bu imkansız. Ve şimdiden, milyonlarca insanı güçlendiren ve milyarlarca zenginlik yaratan, dünyada iyiliğin güzel bir gücü. Bitcoin oldukça açık bir şekilde aynı.”

CoinGecko’ya göre, SOL şu anda toplam piyasa değeri açısından 71.7 milyar dolar ile beşinci sırada yer alan dijital varlık ve 67.4 milyar dolar ile altıncı sırada ‘ETH katili’ Cardano’nun (ADA) önünde. ETH, yaklaşık 564.7 milyar dolarlık piyasa değeri ile ikinci sırada yer alıyor.

Ancak Solana son zamanlarda çok fazla zemin oluşturuyor. Geçen yıla göre %11.742 artarak 237.53$’a yükselirken, ETH bu zaman aralığında %931 kazanarak 4.800$’a ulaştı.

Solana Merkezli DeFi’de Kilitlenen 15 Milyar Dolarlık Değer Var

Bu haftanın başlarında Solana Vakfı, Portekiz’in Lizbon kentinde, Solana Labs CEO’su ve kurucu ortağı Gokal, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian ve Circle gibi konukların katıldığı “Solana Breakpoint 2021” konferansına ev sahipliği yaptı. 

Etkinliğin ilk gününde konuşan Gokal, Solana ekosisteminin 2021’de her dikey ve “kullanım senaryosunda” “patladığını” belirtti. Kurucu ortak, Solana blok zincirinde üç ay içinde 2.2 milyon NFT’nin basıldığını ve 7 Kasım itibariyle Solana merkezli DeFi’de kilitlenen 15 milyar dolardan fazla toplam değerde olduğunu gösteren verilerin altını çizdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dappradar-blockchain

DappRadar Yöneticisine Göre 2022, Blockchain Oyunlarının Yılı Olabilir

Sonraki Haber
discord

Discord, Ethereum Entegrasyonundan Vazgeçti

İlgili Haberler