SK Group’un Menkul Kıymetler Kolu Blok Zincir (Blockchain) Emlak Bürosu ile Birleşti

south-korea-SK-Group-Menkul-Kiymetler-Kolu-Blok-Zincir-Blockchain-Emlak-Burosu-ile-Birlesti-ripple-xrp-kripto-para-cryptocurrency

Güney Kore‘nin en büyük telekom SK Grubunun bir kolu olan SK Securities, bir dijital emlak yararlanıcısı platformu için yerel bir blok zinciri (blockchain) firması ile ortaklık kurdu.

Menkul kıymetler operatörü, Kore piyasası için dijital menkul kıymetler blok zinciri (blockchain) platformu geliştiren Seul merkezli bir girişim olan Kasa Korea ile iş anlaşması imzaladı.

SK Menkul Kıymetler ve Kasa Kore, emlak faydalanıcı menkul kıymetlerin dağıtımı için dijital bir platformda işbirliği yapmayı kabul etti. Raporda, gayrimenkul güven şirketlerinin çıkardığı menkul kıymetleştirilen faydalanıcılara dayanarak, Kasa Ağı’nın dijital mülk hisseleri, yatırımcıların gayrimenkulün alım satımını yapabileceklerini belirtti.

Kasa Korea FSC onayını bekliyor

SK Securities‘in bir yetkilisi, şirketin gelişen teknolojilerle çalışan bir girişim olarak daha fazla dikkat çeken Kasa ile işbirliği yaparak değerli yatırım alternatifleri sağlayacağını söyledi.

Mayıs 2019’da, Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu, Kasa Korea’nın emlak sertifikası satma başvurusunu blok zincirleme (blockchain) platformu üzerinden kabul etti.

Bu arada, SK Group blok zincir (blockchain) ile ilgili girişimlerde aktif bir oyuncu oldu. Ağustos ayı ortalarında SK Group’un holding şirketi olan SK C&C, XRP’nin bir çatalına dayalı bir bağış platformu için planlarını açıkladı.

Temmuz ayının başlarında, SK Group, büyük ticari blok zincirleme (blockchain) şirketi ConsenSys’e 10 milyon dolar yatırım yaptı ve SK Corporation’ın başkanı, geleneksel iş yaklaşımlarının dijitalleştirilmesi gerektiğini iddia etti.

Bir Cevap Yazın