Scott Minerd, “Bitcoin Düşmeye Devam Edecek”

Özlem Özbek
scott minerd,
Bitlo

Kripto para piyasaları hareketli günler geçirirken, dün akşam yapılan FED faiz artışı açıklamasının ardından yükseliş göstermişti.

Piyasaların hareketli günler geçirmesiyle beraber konuyla ilgili pek çok isim değerlendirmeler de bulunuyor. Bitcoin değerlendirmeleriyle sık sık gündeme gelen Guggenheim Partners’ın küresel baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in son durumu hakkında düşüncelerini aktardı.

Kripto düşüşleri devam mı edecek?

Scott Minerd, şu an yükselişte olmasına rağmen Bitcoin(BTC)’nin düşmeye devam edeceğini belirtiyor. Scott Minerd, BTC ile ilgili şu şekilde açıklamalarda bulundu;

“Sanırım daha da sönecek ve bence burada kimin kazanan ve kimin kaybeden olduğunu çözme şansına sahip olmak için internet balonunun çöküşüne benzer bir şeye sahip olacağız. Sistemi henüz tamamen temizlediğimizi sanmıyorum.”

Minerd’ın belirttiği üzere yatırımcıların yakın vadede daha yüksek seviyelere çıkan fiyatlardan faydalanması gerekir. Fakat Minerd bir yatırımcı olarak kripto para birimlerinin hala bir baskılandığını düşünüyor. Aynı zamanda, bunu destekleyecek herhangi bir kurumsal paranın olmadığı da belirtildi.

Elde edilen bilgilere göre BTC, FED’in 75 baz puanlık bir artışla devam etmeye karar vermesinin ardından yukarı yönlü bir hareketlilik yaşadı. Lider kripto para birimi, merkez bankasının duyurusuna kadar yüzde 14’lük bir düşüş yaşamasının ardından Bitstamp borsasında 23.452 dolara kadar yükseliş sağladığını görmek mümkündür. Yazının hazırlandığı dakikalarda BTC 22,905 dolardan işlem görüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
alice-28-temmuz

Alice Coin Yükselmeye Devam Edecek Mi? Alice Coin Fiyat Yorumları

Sonraki Haber
shib

SHIBA Coin Grafiği: SHIBA Coin Yorumları Neler?

İlgili Haberler