Sberbank CEO’su Kripto Paralar için Büyük Potansiyel Görüyor

kripto para sberbank cryptocurrency

Eski, Rus Ekonomi ve Ticaret bakanı ve Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın CEO’su Herman Gref geçtiğimiz onyıllarda kripto para biriminin toplum üzerinde derinden dönüştürücü bir etki yapacağına dair beklentisini dile getirdi. Uzun vadeli görünmesine rağmen, Gref aynı zamanda kripto para birimi ve dağıtılmış defter teknolojisinin hala olgunlaşması için beş yıla ihtiyaç duyacağı inancını dile getirdi.

Sberbank CEO’su Ulus Devletlerin Kripto Parayı Kısıtlamaya Çalışacağına İnandığını Belirtti

Finopolis forumunda yenilikçi finansal teknolojilerden bahsederken Gref, ülke devletlerinin kripto paranın etkisini yakın vadede kısıtlamaya çalışacağına dair beklentilerini dile getirdi:

“Kripto parada harika bir gelecek görüyor muyum? Henüz görülmedi, devlet merkezi rolünü bırakmayacak, kripto para birliğine izin vermeyecek.”
Eski, Rus Ekonomi ve Ticaret bakanı ve Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın CEO’su Herman Gref

Gref, kısa bir süre sonra ulusal hükümetlerin kripto parayı kucaklayacağından şüphe duymamalarına rağmen, kripto para birimleri için daha uzun vadeli bir bakış açısına ilişkin iyimserlik dile getirdi:

“Ben yaklaşık 10 yıldır iyimserim. Belki de 10 yıl ufkun ötesinde görünecektir, ancak şu ana kadar herhangi bir devlet merkezi para arz modeline katılmaya hazır değildir. ”

Gref ayrıca “para arzıyla ilgili dağıtılmış bir model” lehine olduğunu belirtti: “belki [kripto para birimi] doğru model olurdu.”

Gref, Kripto Paranın Potansiyelini “Büyük” Olarak Açıklıyor

Eski ekonomi bakanı, kripto paranın temelini oluşturan teknolojinin gelişmesi için hala beş yıla ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Şu anda teknoloji hazır değil. O ne zaman hazır olacak? Bence üç ila beş yıl. Beş yıl içinde bana sorarsanız, belki de onun yeri hakkında daha farklı bir şey söyleyebilirim, ama potansiyel çok büyük. ”

Kripto para potansiyeline dair beklentilerini genişleten Gref, teknolojinin olgunlaşmasının ardından, kripto para birimlerinin “iş ve toplum” üzerinde dönüştürücü bir etkiye sahip olacağını tahminlerine ekliyor.

“Teknolojiyi geliştirmek, iş ve toplum için büyük bir değer verecektir. Şimdi ‘hype’ sona erdi ve bu teknolojinin daha dengeli bir değerlendirmesi başladı. Gelişiyor ve teknoloji ile deney yapıyoruz. Özellikle finans sektöründe ve kamu yönetiminde bu teknolojinin büyük umutları olduğunu görüyorum.” dedi.

Gref, son zamanlarda kripto piyasalarını çevreleyen spekülatif çılgınlığın soğutmasının kripto paranın temel gelişimi için olumlu bir işaret olduğunu belirtti: “Teknolojiyi sessizce geliştirmenize izin verecek olan altın ortalamayı bulmak için cinayet ve spekülasyonun yükselişi arasında önemlidir.”

Gref’in kripto paranın geleceği konusundaki görüşleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın