Revolut CEO’su Storonsky Savaşı Kınadı: Ukrayna’ya Yardım Edeceğiz

Enes Cebe
revolut ceo'su storonsky savaşı kınadı: ukrayna'ya yardım edeceğiz
Bitlo

Revolut’un kurucu ortağı ve CEO’su Nikolay Storonsky, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşla ilgili açıklamalar yaptı.

Revolut’un Rus CEO’su Nikolay Storonsky, Ukrayna’daki savaşı kınayan bir bildiri yayınladı. Rusya doğumlu ve babası Ukraynalı olan milyarder girişimci Storonsky, savaş konusundaki görüşlerini ilk kez netleştirdi. Storonsky, 1 Mart’ta yayınladığı mesajda, “İlk günden itibaren özel olarak nasıl hissettiğimi alenen ifade etmek istiyorum: savaş asla çözüm değildir” dedi. 

Fintech şirketinin Ukraynalı kurucu ortağı ve CTO’su Vlad Yatsenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etme kararını vermesinin ardından kamuoyu önünde kınama yaptı.

Revolut yetkilileri, uygulama üzerinden müşterilerinin Ukrayna’ya yaptığı transferler için komisyon ücreti almama kararı aldı. 

Storonsky mesajında, Revolut kullanıcılarının, 24 saat içinde Ukrayna’ya 1 milyon sterlinden fazla bağışta bulunduğunu ve girişimin önümüzdeki 7 gün içinde bağışlanan her sterlin, euro, zloti veya frangı karşılayacağının sözünü verdi.

“Rus Çalışanlarımızı da Düşünmeliyim”

Revolut’un 2 bin 150’den fazla personelinin bir kısmı Rusya ve Ukrayna’da bulunuyor. Storonsky mektubunda, savaş hakkında fikir belirtmeden önce Rus çalışanlarının da iyiliğini düşünmesi gerektiğini söyledi.

Yanlış bir şey yapmadılar; tıpkı Ukrayna’daki meslektaşları gibi, onlar da sadece Revolut’un inşasına yardım ederek, sıkı çalışmalarıyla kendi ailelerini desteklediler. Tüm davranışlarımda onlara dikkat ettim ve öyle de kalacağım.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ukrayna, airdrop duyurusundan sonra 7 milyon dolardan fazla kripto bağışı aldı ukraine

Ukrayna, Airdrop Duyurusundan Sonra 7 Milyon Dolardan Fazla Kripto Bağışı Aldı

Sonraki Haber
rusya finansal piyasalardan i̇zole mi oluyor?

Rusya Finansal Piyasalardan İzole mi Oluyor?

İlgili Haberler