Prens Charles, Blok Zincirin (Blockchain) “Çok İlginç” Olduğunu Düşünüyor

Prens-Charles-Blok-Zincirin-Blockchain-cok-ilginc-Oldugunu-Dusunuyor-kripto-para-cryptocurrency-bitcoin-btc

Birleşik Krallık kraliyet ailesinin en önde gelen üyelerinden biri, 7 Mayıs’ta bir toplantı sırasında verdiği samimi yorumlarına göre blok zincirin (blockchain) ilginç bir gelişme olduğuna inanıyor.

Berlin ziyareti sırasında, Prens Charles, Brandenburg Kapısı dışındaki seyircilerle bir noktada, bir kripto para (cryptocurrency) birimi Twitter topluluğu üyesinden gelen bir soruya cevap vererek ilgilendi.

Bitcoinler (BTC) hakkında ne düşünüyorsun? Blok Zincir (blockchain), Bitcoin (BTC), kripto para (cryptocurrency) ? ” Hayranı ilk başta şaşkın görünen Charles’a sordu.

Daha sonra, teknolojiden haberdar olduğunu hatırlıyor gibiydi ve sonra cevap verdi:

Blok Zincir (blockchain) … çok ilginç bir gelişme.”

İngiltere hükümeti, olumsuz olarak yorumlanan kripto para (cryptocurrency) biriminde muhafazakar bir duruş sergilemekle birlikte, kraliyet ailesi bu fenomen hakkında sessiz kaldı.

Diğer yüksek profilli kuruluş rakamları daha vokal hale geliyor. Ülkenin en kıdemli avukatlarından biri geçen hafta hem kripto para (cryptocurrency) hem de akıllı sözleşmelerin (smart contract) yaygınlığının kaçınılmaz olduğunu öne sürdüğü bir konuşma yaptı.

Yüksek Mahkeme Şansölyesi Sayın Sir Geoffery Vos, “Şu ana kadar, kripto para (cryptocurrency) birimleri ve kripto varlıkların finansal işlemler için kullanılmasını engelleyen yasal belirsizlik, başlangıç çizgisinin aşılmadığı anlamına geliyordu.” Dedi. Vos ayrıca belirtti:

“Yakında bir aşamada geçilecek. Orası kesin.”

Bir Cevap Yazın