PayPal CEO’su 2021 Hedeflerini Açıkladı

paypal-ceosu-2021-hedeflerini-acikladi

PayPal CEO’su Dan Schulman ve bazı yöneticiler yakın zamanda şirketleri ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunurken, 2021 yılı hedefleri hakkında da bilgiler verdi. PayPal yöneticileri kripto paralar ile ilgili uygulayacakları politikalar konusunda da açıklamalarda bulundu.

PayPal’a ait olan Venmo adındaki para transfer etme ve ödeme uygulamasında 2021 yılının ilk yarısına kadar kripto paralar ile işlem yapılacağı açıklandı. Bu uygulama sayesinde uluslararası müşterilerin kripto para transferleri gerçekleştirebileceği bilgisi verildi.

Kripto hizmetlerinin şuan için %10’u kullanılıyor

PayPal, ABD’deki müşterilerinin yalnızca %10 luk bir kesiminin kripto para hizmetlerine açık olduğunu ve önümüzdeki iki ilâ üç hafta arasında geri kalan tüm kullanıcıların kripto para hizmetlerinden faydalanabileceğini duyurdu. PayPal’ın 21 Ekim tarihinde yaptığı açıklama ile Bitcoin’de hızlı bir yükseliş görülmüştü. Schulman dijital kimliklerin hayatımıza girmeye başladığını ve kripto paraların hayatımızda sandığımızdan daha fazla yere sahip olabileceğine dikkat çekti. 

Schulman, merkez bankasının dijital para çıkarma durumunuda yorumlayarak PayPal’ın dünyadaki en geniş ve en ilgi çekici dijital cüzdanı yapacağını duyurdu. Kripto paralar ile ilgili çeşitli araştırmalar gerçekleştirdiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Bu, yeni dijital para türlerini kabul etmek için regülatörlerle birlikte çalışırken gördüğümüz fırsatların sadece başlangıcı. ”

PayPal’ın kripto para işlemlerine açılmasından bu yana bu şirketle iş birliği yapan işletme sayısının 1.5 milyon artarak toplamda 28 milyon olduğu gözlemlendi. Aynı zamanda dev şirket 2020 yılının 3. çeyreğinde 247 milyar dolarlık hacim yaptı.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın