New Balance Ürün Doğruluğunu Onaylamak için Cardano Blok Zincir (Blockchain) ile Anlaştı

New-Balance-urun-dogrulugunu-onaylamak-icin-Cardano-Blok-Zincir-Blockchain-ile-Anlasti

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, New Balance’ın, ürünlerinin doğrulanmasına yardımcı olmak için Cardano blok zincirini (blockchain) kullanacağını açıkladı.

Duyuru

Crypto Briefing’in 28 Eylül tarihli bir makalesine göre, blok zinciri (blockchain) mühendisliği kuruluşu IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Amerikan ayakkabı markası New Balance’in, müşterilerinin bir ürün yelpazesinin kökenini doğrulamasını sağlamak için Cardano blok zincirini (blockchain) kullanacağını açıkladı.

Cardano ve New Balance, programı dünya çapında yaymayı planlıyor. Ancak, mevcut planlar bu pilot süreçte ADA belirteci kullanılmasını gerektirmez.

Hoskinson’ın, Bulgaristan’ın en büyük ikinci şehri olan Plovdiv’deki Cardano Zirvesi’nde düzenlenen 2. yıl dönümü etkinliğinde Cardano’nun ortaklık duyurusunda bulunduğunu bildirildi.

Blok zincir (blockchain) ile küresel tedarik zinciri

Çok sayıda şirket zaten blok zincir (blockchain) teknolojisini tedarik zincirlerine uygulamaya başladı. Walmart, Linux Vakfı’nın Hyperledger Fabric ürününü temel alan bir gıda izlenebilirliği sistemi oluşturmak için blok zincir (blockchain) teknolojisini kullanıyor.

Ağustos ayında kamu girişimi blok zinciri (blockchain) platformu VeChain, Şarap İzlenebilirlik Platformu girişiminin bir parçası olarak, satışa sunulan blok zinciri (blockchain) ile şifrelenmiş bir şarap şişesi kılıfı çıkarmak için Avustralya şarap üreticisi Penfolds ile ortaklık kurdu.

Carrefour’un süt izleme için kendi blok zinciri (blockchain) ile çalışan çözümünü sunduğunu ve müşterilerin çiftçilerin tarlalarından mağaza raflarına kadar tüm tedarik zinciri boyunca ürün izlenebilirliğini garanti ettiklerini bildirdi.

Bir Cevap Yazın