Musk ile Twitter Arasında Olan Davada Ertelenme Talebi Reddedildi

Cem Yilmaz
musk ile twitter arasında olan davada ertelenme talebi reddedildi adsiz tasarim 2022 09 08t000042.882
Bitlo

Hatırlanacağı üzere Elon Musk, Twitter hisselerinin %9’unu satın almış daha sonrasında ise Twitter’ı satın almak için harekete geçmişti ve 44 milyar dolarlık bir anlaşma olmuştu. Elon Musk bu anlaşma sonrasında ise anlaşmadan vazgeçmişti. Bunun üzerine ise Twitter ve Elon Musk arasında bir dava süreci başladı. Elon Musk davanın ertelenmesini talep etse de mahkeme tarafından bu talebi kabul edilmedi. 

Son yayımlanan dosyaya göre bir Delaware mahkemesi Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter ile olan anlaşmasından vazgeçmesi nedeniyle davanın ertelenme talebini reddetti. Duruşmanın 17 Ekim tarihinde görülmesi bekleniyor. Şansölye Kathaleen McCormick, milyarder Tesla CEO’sunun bir Twitter ihbarcısının karşı davasına iddialar eklemesine izin verdiğini söyledi.

McCormick, “Twitter’ın hızlandırma hareketine cevaben sanıkların argümanlarını daha önce reddetmiştim, yargılamaya kadar geçen gecikme ne kadar uzun olursa Twitter’a onarılamaz zarar verme riskinin o kadar büyük olduğunu açıkça belirttim. Dört haftalık gecikmenin bile Twitter’a haklı çıkarılmayacak kadar büyük zararlar vereceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı. 

Son olarak McCormick kısa bir süre önce Elon Musk’ın Twitter’dan bilgi isteme talebini reddetmişti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
voyager digital, varlıklarını satışa çıkartacak mı? adsiz tasarim 2022 09 07t230945.222

Voyager Digital, Varlıklarını Satışa Çıkartacak mı?

Sonraki Haber
bitcoin madencilik şirketlerinin likidite oranları düşüyor mu? adsiz tasarim 2022 09 08t005723.845

Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Likidite Oranları Düşüyor mu?

İlgili Haberler