Meksikalı Senatör El Salvador’u Örnek Gösterdi: Bitcoin’i Resmi Para Birimi İlan Etmeliyiz

Enes Cebe
meksikalı senatör el salvador’u örnek gösterdi: bitcoin’i resmi para birimi i̇lan etmeliyiz
Bitlo

El Salvador’un bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesi, bazı ülkeler tarafından sert bir şekilde eleştirilirken bazı ülkeler de destekleyici açıklamalar yaptı.

Meksika New Leon eyalet senatörü Indira Kempis, El Salvador’un izlediği yola benzeyen bir yasa tasarısını meclise getirmeyi hedeflediğini söyledi. Kempis yaptığı açıklamada, birkaç hafta önce gerçekleştirdiği El Salvador ziyaretinden önemli deneyimlerle döndüğünü ifade etti:

Bence El Salvador yakın gelecekte Bitcoin için önemli merkezlerden biri olacak. Mali dışlanma çok önemli bir sorundur ve çok az ülke buna çözüm üretebilmiştir. Günümüzdeki teknoloji sayesinde bu soruna çözüm bulunmuştur. Bitcoin’in Meksika da dahil olmak üzere gelir ve kalkınma eşitsizliği olan birçok ülkedeki sorunları çözebileceğine inanıyorum.

“Sonrası İçin Geç Olabilir”

Bitcoin’in, El Salvador gibi ciddi sorunlarla yüzleşen bir ülkeyi kısa sürede toparladağını belirten Kempis, bunun kendileri için de bir fırsat olduğunu belirtti:

Orta Amerika bölgesinde bitcoin gibi tarihi bir hareketin ortaya çıkması bizim için bir şans. El Salvador yakın geçmişte organize suç, göç ve şiddet gibi sorunlarla tanınıyordu. Şimdi bu büyük adım sayesinde bitcoin ile tanınıyor. Ayrıca Bitcoin’i Meksika’da yerel para birimi olarak ilan etmeliyiz. El Salvador’un yaptığı gibi bu kararı erken vermezsek, daha sonrası için harekete geçmek zor olabilir. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
brezilya'daki kripto yasası oylamaya sunuluyor rr 1

Brezilya’daki Kripto Yasası Oylamaya Sunuluyor

Sonraki Haber
eski sec yöneticisine göre ripple davayı kazanabilir

Eski SEC Yöneticisine Göre Ripple Davayı Kazanabilir

İlgili Haberler