Maaşınızı Kripto Parayla Almak İster miydiniz? Rakamlar Kriptoya Eğilimin Arttığını Gösteriyor

Enes Cebe
maaşınızı kripto parayla almak i̇ster miydiniz? rakamlar kriptoya eğilimin arttığını gösteriyor
Bitlo

Kripto para birimlerinde maaş alan herhangi bir vatandaşın yanı sıra bu tercihi yapan politikacıların ve sporcuların sayısı da artıyor.

İşgücü yönetim sistemi üzerinde çalışmalar yapan bir kurum olan Deel tarafından yayınlanan rapora göre, maaşlarını kripto para biriminde almak isteyenlerin sayısı Kasım 2020’den bu yana yüzde 10 arttı.

Latin Amerika Lider

150’den fazla ülkede 100 binden fazla sözleşmeden sağlanan verilere göre, Latin Amerika (LATAM), maaşlarının bir kısmını kripto para birimlerinde alan çalışanların coğrafi dağılımının yüzde 52’sini oluşturuyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) yüzde 34, Kuzey Amerika yüzde 7 ve Asya-Pasifik bölgesi de yüzde 7 olarak hesaplandı.

Hangi Kripto Paralar Tercih Ediliyor?

Hangi para birimlerinin ücret ödemelerinde kullanıldığına bakıldığında, Bitcoin (BTC) yüzde 63 ile ezici çoğunluğu oluşturuyor. Altcoinlere bakıldığında, Ethereum (ETH) ve USD coin (USDC) yüzde 7, Solana (SOL) ve Dash (DASH) ise yüzde 2’dir.

Kripto para birimleri, maaş ödemelerinde kullanılmasının yanı sıra, dünya çapında küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından ödeme sistemlerinde de kullanılmaktadır. Ocak ayında yayınlanan anket şirkete göre, küçük işletmelerin yüzde 24’ü kripto para birimlerinde ödemeyi kabul edecek.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ukrayna'dan kripto para borsalarına resmi çağrı: bloklayın!

Ukrayna’dan Kripto Para Borsalarına Resmi Çağrı: Bloklayın!

Sonraki Haber
ukrayna’nın ardından abd’de kripto para borsalarını uyardı!

Ukrayna’nın Ardından ABD’de Kripto Para Borsalarını Uyardı!

İlgili Haberler