‘Kriptoyu İzliyoruz’ – Apple Exec Uzun Vadeli Potansiyeli Kabul Ediyor

libra-Kriptoyu-izliyoruz-Apple-Exec-Uzun-Vadeli-Potansiyeli-Kabul-Ediyor-kripto-para-cryptocurrency-blockchain-blok-zincir

Apple’ın ödemelerden sorumlu başkan yardımcısı olan Jennifer Pay, Apple Pay, şirketin kripto para birimleri (cryptocurrency) konusunda potansiyel gördüğünü söyledi.

CNN, 5 Eylül’de, Bailey’in, San Francisco’da düzenlenen özel bir etkinlikte Bailey’in çıkışın baş muhabiri Christine Romans’a söylediğini bildirdi.

Kripto para birimini (cryptocurrency) izliyoruz. […] İlginç olduğunu düşünüyoruz. Uzun vadeli ilginç bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz.”

Kripto para (cryptocurrency) için kola bir atış

Apple’ın kripto paraya (cryptocurrency) olan ilgisi, Haziran ayında Libra kripto para birimini (cryptocurrency) açıklayan sosyal medya devi Facebook’un duyurduğu geniş kapsamlı bir hareketi takip ediyor. CNN, Wedbush Securities’in analisti Dan Ives‘den alıntı yaparak şunları söylüyor:

Apple bu [Facebook ile aynı] yöne doğru giderse, bu kripto para (cryptocurrency) için kolda büyük bir atış olur. […] Apple’ın stratejik olarak odaklandığı yerler göz önüne alındığında, kriptoya geçiş, gelecek yıllarda tüketicilerini daha fazla para kazanma konusundaki görüşlerini dikkate alarak anlamlandırabilir.”

Apple, Apple Pay kullanıcılarının sayısını serbest bırakmazken, şirket hizmetin ayda yaklaşık bir milyar işlemi gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Bailey ayrıca, ürünün 2014 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, ABD’deki temassız ödemelerin mağazaya kabul edilmesinin %3’ten %70’in üzerine çıktığını iddia etti.

Ağustos başında, Apple Card Müşteri sözleşmesine göre bildirildiği gibi, kullanıcıların şirketin kredi kartı hizmetini kullanarak kripto para (cryptocurrency) satın almalarına izin verilmeyecek.

Bir Cevap Yazın