Kripto Para Piyasasının Değeri Yeniden 2 Trilyon Doların Üzerinde!

Enes Cebe
bitcoin ve kripto para yatırımcılarının bu hafta takip edeceği gelişmeler
Bitlo

CoinGecko verilerine göre, bitcoin liderliğindeki kripto para piyasasının piyasa kapitalizasyonu 2 trilyon doları geçti.

Dalgalı Bir Dönem

Bilindiği üzere son 3 aydır kripto para piyasasında çeşitli dalgalanmalar yaşandı. Daha geçen haftaya kadar bitcoin 35 bin doların altına inmişti. Bunun en büyük sebeplerinden birkaçını saymak gerekirse, Fed’in şahin bir duruşa geçmesi, artan jeopolitik riskler ve kripto para piyasasını tedirgin edici düzenleme girişimleri. 

Son haftalara kadar 2 trilyon doların altında bir piyasa değerine sahip olan kripto para piyasası artık sınırı geçti. Kripto piyasası en son 2021 yılının Ağustos ayında 2 trilyon dolardı. 

Piyasalar Toparlanıyor

Geçen hafta, bitcoin yaklaşık yüzde 14 ve ethereum yüzde 12 arttı.

Terra’nın LUNA tokeni, geçen hafta yaklaşık yüzde 70’lik bir sıçrama yaparak inanılmaz bir yükseliş yaşadı ve şu anda yaklaşık 94 dolardan işlem görüyor.

Solana’nın SOL’u ve Avalanche’ın AVAX’ı ve Polkadot’un DOT’u gibi diğer katman 1 tokenleri de piyasaya olumlu cevap verdi. SOL bu hafta yüzde 18.5, AVAX yaklaşık yüzde 16 ve DOT yaklaşık yüzde 13 arttı.

Son kazançlarla birlikte, bitcoin artık hızla düşen Rus rublesinden daha yüksek bir piyasa değerine sahip gözüküyor.

Bitcoin’in yaklaşık 835 milyar dolarlık bir piyasa değeri varken, rublenin yaklaşık 626 milyar dolarlık bir piyasa değerinin olduğu gözüküyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
rusya finansal piyasalardan i̇zole mi oluyor?

Rusya Finansal Piyasalardan İzole mi Oluyor?

Sonraki Haber
bitcoin atm kurulumları 2022 yılında yavaşladı mı?

Bitcoin ATM Kurulumları 2022 Yılında Yavaşladı mı?

İlgili Haberler