İtalyan Menkul Kıymetler Düzenleyicisi CONSOB, Aldatmaca Kara Listesine Kripto Para Şirketi Togacoin’i Ekledi

italy-cryptocurrency-İtalyan-Menkul-Kiymetler-Duzenleyicisi-CONSOB-Aldatmaca-Kara-Listesine-Kripto-para-sirketi-Togacoin-Ekledi

İtalyan Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, Commissione Nazionale per le Società e la Borsa (CONSOB), 28 Ocak’taki dolandırıcılık kara listesine kripto para şirketi Togacoin’i ekledi.

Regülatör, ikili opsiyon şirketi Smart Choice Zone ve forex exchange Fx Breeze ile ilgili benzer uyarıların yanı sıra Togacoin‘e karşı uyarısını yayınladı. Üç şirket, İtalya’da çalışma yetkisi alamadığı için CONSOB’un uyarı listesine eklendi.

Togacoin’in web sitesinde bir yılda %239, üç yılda %654 getiri ve 33 sayfalık bir bildiri geri dönüşü vaat eden bir “Gelir Hesaplayıcısı” bulunmaktadır. Web sitesi ayrıca şirketin “iklim dostu, enerji fiyatındaki dalgalanmalara daha az maruz kalan ve nihayetinde daha kârlı ve güvenli” yeni nesil madencilik operasyonlarının bir parçası olma planlarını da ortaya koyuyor.

Daha önce, CONSOB sahte kripto para yatırım planları öneren iki başka projeyi askıya aldı. Regülatör, Avrupa Birliği merkezli olmayan bir şirket olan Avalon Life’ın projelerini kandırdığı iddia edilen Bitsurge Token ve Green Energy Sertifikalarını askıya aldı.

CONSOB, Avacrypto kripto para projesi için bir durdurma ve vazgeçme kararı da verdi. Bir ay önce, düzenleyici diğer üç kripto para şirketine benzer uyarılar gönderdi: Richmond Investing, Cryptoforce ve Eagle Bit Trade.

Bir Cevap Yazın