İran’daki Kullanıcıların OpenSea’ye Erişimi Yasaklandı!

Enes Cebe
i̇ran'daki kullanıcıların opensea'ye erişimi yasaklandı!
Bitlo

Uluslararası yaptırımların sık sık konuşulduğu bir zamanda, İran IP adreslerine sahip OpenSea kullanıcılarının hesapları iptal edildi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir NFT pazarı olan OpenSea, platform üzerinde bazı kullanıcılara yasaklar getirdi. 

OpenSea, son zamanlarda hizmete erişemeyen koleksiyonerlerin ve sanatçıların yorumlarına göre, Cuma günü İranlı kullanıcıları engellemeye başladı. Birçok kullanıcı, yasağa dair öfkelerini Twitter’da paylaştı.

OpenSea sözcüsü, yaptırıma tabi bölgelerdeki kullanıcıları gerçekten yasakladığını doğruladı. Yetkili, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

OpenSea, Amerika Birleşik Devletleri yaptırımlar listesindeki kişilerin ve bölgelerin OpenSea’de NFT satın alma, satma veya aktarma dahil olmak üzere hizmetlerimize erişmesini yasaklamaktadır.

Yetkili, “yaptırım uygulanan kişi veya kuruluşlar ve yaptırım uygulanan ülkelerde yaşayanlar için sıfır tolerans politikamız var” ifadelerini kullandı.

Yaptırım Baskısı Giderek Artıyor

Diğer yandan kripto para borsaları üzerindeki baskı da arttı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ve ABD Hazine Bakanlığı bu hafta kripto ticaret platformları için bir emir yayınladı. Yönerge kapsamında Biden hükümeti, kripto para borsalarından “Rusların kripto para birimini bir kaçış yolu olarak kullanmamalarını” istedi.

Yasaklar, beşten fazla İranlı OpenSea kullanıcısı tarafından bildirildi. Nima Leo Photos, platformdaki koleksiyonlarının artık görüntülenemediğini söyledi.

İranlı bir OpenSea kullanıcısı olan Arman, platformu ziyaret etmeye çalışırken bir hatayla karşılaştığını belirtti. Arefeh Norouzii adlı kullanıcı ise Cuma günü erken saatlerde, hesaplarının “sebepsiz yere” kaldırıldığını söyledi.

Bu arada, merkeziyetsiz ticari platform ve oyun geliştirme aracı Infura, Venezuela’dan erişimi engelledi. Sonuç olarak, erişimi engellenen kullanıcılar, bu tür uygulamalarla bağlantı kurması için en popüler cüzdan ve arayüz araçlarından biri olan MetaMask’ı kullanamayacak

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇sviçre'nin şu şehrinde bitcoin ve tether yasal i̇hale olarak kabul edildi!

İsviçre’nin Şu Şehrinde Bitcoin ve Tether Yasal İhale Olarak Kabul Edildi!

Sonraki Haber
steven copper'dan shiba inu açıklaması bgg

Steven Copper’dan Shiba Inu Açıklaması

İlgili Haberler