Bazı Bölgelerde MetaMask’e Ulaşım Sağlanamıyor!

Gülcan Uyanıker
bazı bölgelerde metamask’e ulaşım sağlanamıyor!
Bitlo

Son günlerde kripto para platformlarının Rus kullanıcılara yaptırım uygulanması gündeme gelirken, bazı platformların İranlı ve Venezuelalı kullanıcılara erişimi kısıtladığı ortaya çıktı.

Dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea’nin İranlı kullanıcıları platformundan kaldırdığı bildiriliyor. Birçok İranlı kullanıcı bu habersiz harekete tepkilerini Twitter üzerinden gösterdi.

Ticaret platformları ve oyunlar gibi merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılan bir Ethereum geliştirici aracı olan Infura, Venezuela’ya erişim kısıtlamaları da getirdi. Bu da en popüler cüzdanlardan biri olan MetaMask’ı kullanılamaz hale getirdi. Infura ve MetaMask, Ethereum uygulamaları geliştiren ABD merkezli bir şirket olan ConsenSys’e aittir.

Akşam saatlerinde Infura’dan gelen açıklamada, ABD ve diğer yargı bölgelerinden gelen yeni yaptırım direktifleri doğrultusunda bazı konfigürasyonların değiştirildiği belirtildi. Söz konusu yaptırımlara hangi ülkelerin dahil olduğu net değil. Bu arada, birkaç gün önce MetaMask’ın resmi internet sitesinde şu açıklama yapıldı:

MetaMask ve Infura, yasal uygunluk nedeniyle belirli yargı bölgelerinde kullanılamamaktadır.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
devere group ceo’su: bitcoin 50.000 doları görebilir

deVere Group CEO’su: Bitcoin 50.000 Doları Görebilir

Sonraki Haber
kazakistan’dan kripto madenciliğine darbe! 106 tesis kapatıldı

Genesis Digital, Tamamen Temiz Enerji ile Çalışan Madencilik Tesisi Kuracak

İlgili Haberler