Hayes’a göre “Altcoin’ler Yüzde Doksan Düşebilir”

Cem Yilmaz
hayes’a göre “altcoin’ler yüzde doksan düşebilir” hayes
Bitlo

BitMEX eski CEO’su Hayes, Bitcoin 30 bin dolara düşerse “Altcoin’lerin yüzde 90 düşebileceğini” düşünmektedir.

BitMex’in Eski CEO’su Arthur Hayes son dönemlerde kripto para piyasasında yaşnanan düşüşlerle ilgili olarak bloğunda fikirlerini paylaştı.

“Düşüşlerde Oyunda Kalabilmek Çok Önemli”

Bloğunda yorum yapan Hayes, yatırımcıların 2020’deki koronavirüs pandemisi çöküşüne benzer bir düşüş için portföylerini her zaman hazır tutmaları gerektiğini belirtti:

“Bitcoin’lerini 7/24 ticaret yapmadan tutan insanlar için konuşmuyorum. Diğer yatırımcıların her zaman Mart çöküşü gibi dönemlere hazırlıklı olması ve böyle zamanlarda hareket edebilecek bir portföy hazırlaması gerekiyor. Bu, yılın başından sonuna kadar ne kadar kazandığınızı hesaplamakla ilgili değil, performansınızı zaman içinde esnek hale getirmekle ilgili. Böyle zamanlarda verilecek tepkiler hem zararı önler hem de kayıp sonrası oluşan yükseliş trendine katılımı sağlar. Mart 2020 düşüşünden yararlananlar, 1 Ocak’tan bu yana yatırım yapanlardan çok daha fazla kar elde etti.”

“Bitcoin 30 Binin Altına Düşerse Altcoinler %90 Düşer”

Bitcoin ve Ethereum paritesinde kripto portföyündeki kâr ve zararlara baktığını belirten Hayes, bu iki kripto paranın en kaliteli ürünler olduğunu, dolayısıyla bir düşüş olması durumunda altcoinlerini satacağını ve bu iki coine geri döneceğini belirtti:

“Bitcoin’in 30.000 doların ve Ethereum’un 2 bin doların altına düşeceğine inanırsam, sahip olduğum tüm coin’leri satacağım. Çünkü bu durumda, en güçlü olanlar dışında diğer coinler yüzde 75 ile 90 arasında düşecekti. Böylece portföyümdeki daralmayı ciddi anlamda önlemiş olacağım.

“Para basma hikayesi sona eriyor”

BitMEX’in eski CEO’su, bu süreçte Fed’in hamlelerinin de çok önemli olduğunu ve kurumun tahvil alımını durdurmakta ısrar etmesi halinde Bitcoin’in daha da düşeceğini düşündüğünü söyledi:

“M2 arzı %0’a ulaşır ve aynı zamanda negatif giderse, Bitcoin fiyatı doğal bir sonuç olarak düşecektir. Fed tahvil alımını durdurmakta ısrar ederse, ‘para basma anlatısı’ da sona erecek.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
1 numaralı bnb balinası cüzdanına 140 milyar shib ekledi!

Bitcoin Balinaları BTC Fiyatı Düşerken 5.322 Tane Daha Aldı

Sonraki Haber
goldman sachs’ten bitcoin tahmini

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek mi? Bitcoin Teknik Analiz

İlgili Haberler