Gaz Krizi mi Geliyor? Rusya-Ukrayna Savaşının Doğal Gaz, Benzin ve LPG Fiyatlarına Etkisi

Enes Cebe
gaz krizi mi geliyor? rusya-ukrayna savaşının doğal gaz, benzin ve lpg fiyatlarına etkisi
Bitlo

Rusya askeri birliklerinin Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’a bir harekat başlatmasıyla petrol fiyatları 2014’ten bu yana ilk kez 100 doları gördü. 

Petrol fiyatları yükseliyor. Fiyatların neden yükseldiği sorusu son birkaç saattir gündemden düşmüyor. Rusya’nın Ukrayna’ya savaş ilan etmesi fiyatların yükselmesinin en büyük sebebi.

Karardan sonra Brent petrolün varil fiyatı 2014’ten bu yana ilk kez 100 doların üstüne çıktı. Rusya ile Ukrayna arasında tırmanan gerilim, petrol fiyatlarındaki yükselişi hızlandırdı.

Brent petrolün varil fiyatı yüzde 3’ten fazla yükselerek 100 doları aştı. Batı Teksas Orta ham petrolü de yüzde 3’ün üzerinde artışla varil başına 95,5 dolara yükseldi. Brent petrolün varil fiyatının yükselmesinin ardından Türkiye’de Benzin, Motorin ve LPG fiyatlarının da tekrar yükseleceği bekleniyor.

Bloomberg’den elde edilen verilere göre Avrupa’da doğalgaz fiyatları operasyondan sonra yüzde 30’dan fazla artış yaşadı.

Kripto Paralar Olumsuz Etkileniyor

Savaşın etkisi, ekonomik yaptırımlar ve küresel sorunların hepsi riskleri artırırken, kripto paralar artan bu risklere karşı kırmızı alarm veriyor. Birçok kripto para, yüzde 10’a varan değer kayıplarıyla karşı karşıya. Bu olayın daha da büyümesi halinde kayıpların artacağı bekleniyor. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
2022 yılı dogecoin fiyat tahmini: 0.163 dolar

2022 Yılı Dogecoin Fiyat Tahmini: 0.163 Dolar

Sonraki Haber
average spent output lifespan on chain analizi

Average Spent Output Lifespan

İlgili Haberler