Forbes Baş Editörü, Bitcoin’in (BTC) Otoriter Hükümetlerle Mücadeleye Yardımcı Olabileceğine İnanıyor

Forbes-Bas-Editoru-Bitcoin-BTC-Otoriter-Hukumetlerle-Mucadeleye-Yardimci-Olabilecegine-inaniyor-kripo-para-cryptocurrency-steve-forbes

Forbes başkanı ve genel yayın yönetmeni Steve Forbes, Bitcoin’i (BTC) geleneksel para birimlerine olan güven eksikliğinden kaynaklanan “yardım için ileri teknoloji çığlığı” olarak nitelendirdi.

Ark Invest CEO’su ile konuşan Cathie Wood, şirketinin podcast’inde, Bitcoin’in (BTC) şu anki zorluğunun altın kadar güvenilir bir kripto para (cryptocurrency) haline geldiğini – binlerce yıl boyunca statüsünü zorlu bir şekilde kazandığını söyledi.

Forbes, Bitcoin (BTC) fiyatlarının çok fazla dalgalandığını söyleyerek başlasa da – “bir gün biftek, bir sonraki köpek maması”Bitcoin’in (BTC) ne olduğunu ve finansal piyasalardaki mevcut ve gelecekteki rolünün derinlemesine bir anlayış gösterdiğini ekliyor:

“Dünyanın dört bir yanındaki sıkıntılı durumlardaki insanlara yardım etmede çok önemli bir rol oynadı: sizi kontrol etmek, aç bırakmak ve sizi incitmek isteyen hükümetlerin yaptırımlarını aşmak.”

Forbes’in özellikle kripto para birimi (cryptocurrency) ve Bitcoin’le (BTC) ilgili görüşleri oldukça olumluydu. Bu, belki de yaşadığı geleneksel finansal ortamı göz önüne alarak şaşırtıcı.

Bitcoin altın gölgesinde mi?

Daha önce bir başka geleneksel finans kurumu olan Alman bankası BayernLB’nin Bitcoin’in (BTC) 2020’de büyük bir adım atmaya hazır olduğunu öne sürdüğünü bildirdi.

Banka, yaklaşmakta olan Bitcoin (BTC) yarıya indirgeme etkisinin henüz 8,200 $ ‘lık mevcut fiyatına dahil edilmediğini ve 2020‘de “yaklaşık 90,000 ABD doları tutarında dikey bir fiyatın” ortaya çıkabileceğini belirten son araştırma raporunu yayınladı.

Bir Cevap Yazın