Ethereum İşlem Ücretlerindeki Artış Madencilerin Yüzünü Güldürdü

Ethereum-islem-ucretlerindeki-Artis-Madencilerin-Yuzunu-Guldurdu

Ethereum tarihinde ilk kez işlem ücretleri madencilerin yüzünü güldürdü.

Madencilerin Gas ve işlem ücretlerinden elde ettikleri gelir blok ödüllerinden elde ettikleri seviyenin ilk kez üzerine çıktı.

Eylül ayına ait yapılan araştırmalarda 320 milyon dolar gelir elde edildiği ve bu gelirin büyük çoğunluğunun işlem ücretlerinden elde edildiği saptandı.

İşlem ücretleri ve blok ödülleri araştırmalarını yapan The Block, madencilerin eylül ayında işlem ücretlerinden elde ettikleri geliri grafik ile yayınladı.

Ağustos ayına kıyasla yüzde 53,4 artış

Geçtiğimiz ay toplam geliri 320 milyon doların üzerine çıkan madenci gelirlerinin 172 milyon doları işlem ücretlerine ait. Blok ödüllerinden elde edilen 150 milyon dolar ise bu gelirin geri kalan kısmını kapsıyor. İşlem ücretlerinde blok ödüllerine kıyasla yaklaşık 22 milyon dolarlık fark elde edilmiş. Ethereum tüm bu araştırmalar sonucunda tarihe geçmiş oldu.

Yayımlanan istatistikler incelendiğinde Ağustos ayına kıyasla yüzde yüzde 53.4 lük bir artışla Ethereum kendi rekorunu kırmış oldu. Ağustos ayı geliri yaklaşık 285 milyon dolar seviyesindeydi.

Ethereumdaki işlem ücreti ve neticesindeki gelir artışının sebebinin merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminden kaynaklandığı belirtildi.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın