Erken Dönem Cüzdandan 50 BTC Transferi

Erken-Donem-Cuzdandan-50-BTC-Transferi-bitcoin-satoshi-nakamoto

Bitcoin‘in ortaya çıktığı, Satoshi Nakamoto dönemi olarak adlandırılan dönemden bir cüzdandan 10 yıl sonra ilk defa transfer işlemi yapıldı.

Toplam transfer edilen tutarın 50 BTC olduğu ve bu tutarın “Yeni Oluşturulan Para” olarak adlandırıldığı blockchain.com sitesindeki hareketlerinden görülmektedir. Bu ibarenin bu BTC miktarının erken dönem Bitcoin madenciliği ile kazanıldığını göstermektedir.

Kaynak: blockchain.com

Erken dönem madenciliğine ait bu transferin sahibi bilinmemekle beraber yaklaşık olarak 535.000 Dolar değeri bulunmaktadır.

Bitcoin madencilik ödülleri ilk dönemlerde blok başı 50 BTC idi. Madencilik ödülleri 4 yılda bir gerçekleştirilen Halving ile sürekli olarak yarılanarak devam etti.

Bitcoin Halving hakkında detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Satoshi Nakamoto geri mi döndü?

Erken dönem yapılan her Bitcoin işlemi sonrası hala büyük bir bilinmez olan Satoshi Nakamoto hakkında bir bilgi olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin analistleri Satoshi Nakamoto’nun madencilik yaptığı dönemlerden (blok başı 50 BTC ödül üzerinden) yaklaşık 1 milyon BTC sahibi olduğu ileri sürülüyor.

Bu Bitcoin transferi Chainalysis bu bakiyenin Satoshi Nakamoto’ya ait olmadığını ve bu Bitcoin bakiyesinin karıştırıcı ile takibinin zorlaştırıldığını belirtti.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın